Třebíčská opora Mrázek pomůže Olomouci. Grof končí v Přerově

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Olomouc přivedla před přestupovou uzávěrkou útočníka Petra Mrázka, který k ní bude mít do konce sezony střídavé starty z Horácké Slavie. Mrázek patří Brnu, za něj si ale letos nezahrál – působí v partnerské Třebíči, jíž zatím pomohl čtrnácti góly. Další prvoligovou novinkou je odchod Jakuba Grofa z Přerova. Ofenzivní obránce zamířil do druhé nejvyšší německé soutěže. Místo něj se k Zubrům připojil zlínský junior Daniel Gazda.

Fanshop

Mrázek má výbornou formou – v posledních pěti kolech zaznamenal pět branek a tři asistence. Celkově má po 31 zápasech bilanci 14+13 a je třetím nejproduktivnějším hráčem Třebíče (po Romanu Eratovi a Davidu Dolníčkovi). 

Ve dvaadvaceti letech převzal roli jednoho z týmových lídrů a výraznou měrou se podílel na třebíčském vzestupu tabulkou. Horácká Slavia je momentálně šestá, což by ji zaručilo přímý postup do čtvrtfinále play off. 

O Mrázkovy služby projevila zájem Olomouc, která se nakonec s Kometou a Třebíčí dohodla a pravé křídlo přivedla na střídavé starty do konce sezony.

Mrázek letos Tipsport extraligu nehrál. Dříve v ní nastřádal 113 startů (5+9), všechny za Brno.

„Starty Petra Mrázka v obou klubech se budou řešit podle aktuální situace zápas od zápasu."

V pátek odjel se svým novým týmem do Pardubic na utkání 42. kola. V sobotu opět nastoupí za Třebíč, kam má i nadále vyřízeno hostování. 

„Došlo k trojdohodě mezi Kometou, námi a Olomoucí. Olomouci tak pomůžeme v situaci, kdy má širokou marodku. Starty Petra Mrázka v obou klubech se budou řešit podle aktuální situace zápas od zápasu," uvedl pro hstrebic.cz generální ředitel  Karel Čapek. 

Změny v Přerově 

V minulé sezoně byl přerovským tahounem a v 52 zápasech získal 31 bodů, letos ale výkonnost Jakuba Grofa ovlivnilo zranění. Pětatřicetiletý obránce stihl jen devět utkání, získal tři asistence a ve statistice +/- má osm záporných bodů. 

„Kuba měl vážné zranění, které jej bohužel vyřadilo téměř na celou sezonu. Po návratu se mu nedařilo podle jeho ani našich představ. V posledních zápasech vypadl ze základní sestavy. V situaci ve které se nyní nacházíme, dostávají přednost jiní hráči," vysvětlil pro hokejprerov.cz sportovní manažer Pavel Hanák.

Grof si našel angažmá ve druhé nejvyšší německé soutěži. Dohodl se s Freiburgem, stane se tak spoluhráčem Lukáše Mensatora, Radka Dudy, Petra Haluzy a Miloše Vavruši. 

„Hráč typu Kuby nemůže sedět na tribuně – ať už ze sportovní, tak z ekonomické stránky. Je náš hráč a pevně věříme, že mu zahraniční angažmá pomůže a do nové sezony se bude hlásit v MEO Aréně. Nyní intenzivně hledáme náhradu,“ řekl klubovým stránkám sportovní manažer Pavel Hanák.

„Jakub Grof je stále náš hráč a věříme, že mu zahraniční angažmá pomůže a do nové sezony se bude hlásit v MEO Aréně."

Zadní řady Přerova rozšířil devatenáctiletý Daniel Gazda. V probíhajícím ročníku si vyzkoušel už tři soutěže – v pěti zápasech okusil Tipsport extraligu (0+0), hrál ve druholigovém Hodoníně (8 utkání, 0+2) a za Zlín nastupoval v DHL Extralize juniorů (33 zápasů, 10+12). Teď míří do WSM Ligy. Na Hanou má vyřízeny střídavé starty.

Jakub Grof.

Jakub Grof. | Foto: Jan Pořízek, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz