TOP 10 přestupů ve WSM Lize: Nedorost, Bílek nebo Martynek

Foto: Michaela Luňáčková, hclitomerice.cz

10. června 2017, 16:05

Marek Hedbávný

Redakce Hokej.cz vybrala podle svého názoru deset dosud nejzásadnějších přesunů ve druhé nejvyšší soutěži.

Fanshop

Václav Nedorost

HC Slovan Bratislava → ČEZ Motor České Budějovice

99 startů v NHL za Colorado a Floridu, sedm sezon v KHL, desítky zápasů za národní tým, dvě zlaté medaile z juniorského mistrovství světa, titul nejlepšího extraligového nováčka sezony 1999/2000 nebo Kontinentální pohár s Doněckem. To je stručný výčet kariérních úspěchů Václava Nedorosta, který se v pětatřiceti letech vrátil domů na jih Čech. Pokud se ve WSM Lize nechystá nějaká další přestupová bomba, bude Nedorost největší osobností soutěže.

Vítězslav Bílek

MHC Martin → HC Stadion Litoměřice

Jaroslav Kalla a Vítězslav Bílek jsou opět spolu a chtějí navázat na sezonu 2014/2015: Kalla tehdy skončil na pátém místě ligového bodování a Bílek byl se 34 góly druhým nejlepším střelcem. Bílek poté zamířil do Kladna a po boku Davida Stacha vytvořil rekord v počtu gólů během základní části WSM Ligy – trefil se 45x. Minulou sezonu strávil na Slovensku, kvůli žloutence ale odehrál pouze deset utkání.

Marek Sikora

HC ZUBR Přerov → AZ Havířov

Přerov měl o Marka Sikoru nadále zájem, třicetiletý útočník se ale z rodinných důvodů vrátil do Havířova. A to po více než sedmi letech. Sikora získal v obou sezonách za Přerov přes třicet kanadských bodů. Možná ještě větší porce se od něj očekává v AZetu, kde by měl být hlavním tahounem mužstva. To zatím vypadá hodně silně, navíc mají přijít ještě jeden útočník a později i posily z Vítkovic a Olomouce.

Jiří Krisl a Marek Sikora jsou opět spoluhráči.

Jiří Krisl a Marek Sikora jsou opět spoluhráči. | Foto: Jiří Miklas, hokejprerov.cz

Daniel Krejčí

HKM Zvolen → HC Energie Karlovy Vary

V minulé sezoně zazářil Jiří Říha, v té nadcházející by se mohlo hodně mluvit o Danielu Krejčím. Pětadvacetiletý obránce měl nakročeno k výborné extraligové kariéře, potenciál ale naplno nerozvinul a poslední dva roky hrál za Zvolen. Krejčí je tajným tipem Hokeje.cz pro příští sezonu – tenhle bek by mohl v Energii zazářit.

Rostislav Martynek

HC VERVA Litvínov → HC Frýdek-Místek

Rostislav Martynek se po sedmi sezonách vrací do třinecké organizace. Začít by měl na farmě ve Frýdku-Místku, kde bude předávat zkušenosti nadějným Ocelářům. Mladý frýdecko-místecký tým se na Martynka a na další velkou posilu Milana Mikulíka bude spoléhat. Drobný šikula by měl atakovat hranici třiceti a více kanadských bodů. 

Zdeněk Doležal

HC Slovan Ústí nad Labem → HC Slavia Praha

Údajně měl nabídky z extraligy a z jiných prvoligových klubů, Zdeněk Doležal ovšem upřednostnil Slavii. Jeho příchod do Edenu je důkazem, že Slavia ambice neztrácí. Doležal byl v minulé sezoně čtvrtým nejlepším střelcem WSM Ligy (20) a čtvrtým nejproduktivnějším hráčem (45 bodů). Dalšími výraznými posilami sešívaných jsou Lukáš Krejčík nebo Ondřej Kopta.

Zdeněk Doležal.

Zdeněk Doležal. | Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Juraj Šimboch

HC Frýdek-Místek → HC ZUBR Přerov

Zářil v Berouně, v Prostějově, pak na hostování v Přerově a dále pomohl Frýdku-Místku do první ligy. V té letos vychytal pět čistých kont – žádný jiný brankář jich neměl víc. Play off sice Šimbochovi nevyšlo, ne každý den je ale posvícení. Zubři si od slovenského gólmana hodně slibují. Šimboch má zároveň střídavé starty do Zlína.

Martin Podešva

Orli Znojmo → VHK ROBE Vsetín

Ač je nováčkem, Vsetín by mohl pořádně zčeřit prvoligové vody. Fanoušci hráče poženou a vedení sehnalo zajímavá jména v čele s Radimem Hruškou, Tomášem Frolem nebo právě Martinem Podešvou. Poslední jmenovaný patřil v letech 2013 až 2016 k oporám Znojma. Loni zkoušel štěstí ve Zlíně, jenže výrazněji neuspěl a sezonu dokončil v EBEL. Doma ve Vsetíně by mohl získat až čtyřicet bodů. 

Michal Vodný

Orli Znojmo → SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia sice nepřetáhla Kladnu kanonýra Matěje Pekra, zato získala jinou zajímavou postavu do útoku. Michal Vodný má velký potenciál – výborně brání a díky skvělé technice by mohl v příští sezoně zazářit i v produktivitě.  

Marek Drtina

HC Nové Zámky → LHK Jestřábi Prostějov

V sezoně 2015/2016 pomohl Prostějovu dvaatřiceti kanadskými body a byl druhým nejproduktivnějším obráncem základní části. Loni chtěl bojovat o extraligu se Slavií, po úsporných opatřeních se ale z Prahy vydal do Nových Zámků. Teď se vrací na Hanou. U Jestřábů navíc zůstává další přesilovkový specialista Aleš Holík. 

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz