Tomica platí za drsný atak na Marosze. Má stopku na čtyři zápasy!

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Chomutovský útočník Marek Tomica si nezahraje čtyři zápasy – předseda disciplinární komise ČSLH Karel Holý ho potrestal za faul na Rostislava Marosze z pátečního kola Tipsport extraligy.

Fanshop

» Tomica vyrazil Maroszovi dva zuby. Bolet to teprve bude, ví útočník Dynama

„Vzhledem k tomu, že měl hráč o situaci dobrý přehled, musel si být vědom, že při podobně vedeném zákroku dojde s velkou pravděpodobnosti k zásahu hlavy nebo krku, a to – s přihlédnutím k rychlosti protihráče – i s rizikem vážného zranění," stojí v tiskové zprávě Českého svazu ledního hokeje. 

Pardubický útočník Marosz odnesl Tomicův atak dvěma přeraženými zuby. Utkání ovšem dohrál a pomohl Dynamu k výhře 5:2. „Pouze šťastnou souhrou okolností nebyly následky střetu vážnější," píše se v tiskové zprávě.

Kompletní znění tiskové zprávy 

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Marka Tomici na protihráče Rostislava Marosze, za který mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov (8. 12. 2017) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.

Po prostudování videozáznamu shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který krátce předtím nahodil puk do útočného pásma a podle Pravidel ledního hokeje byl považován za hráče v držení kotouče. Když se protihráč pokusil blížícímu se střetu pohybem do středu hřiště vyhnout, hráč aktivně vystoupil proti směru jeho jízdy, oddělil ruku od těla a prokazatelně ho zasáhl do oblasti hlavy a krku. Vzhledem k tomu, že měl hráč o situaci dobrý přehled, musel si být přitom vědom, že při podobně vedeném zákroku dojde s velkou pravděpodobnosti k zásahu hlavy nebo krku, a to – s přihlédnutím k rychlosti protihráče – i s rizikem vážného zranění. Pouze šťastnou souhrou okolností nebyly následky střetu vážnější než dva přeražené zuby, uvedené v zápise o utkání.

Předseda disciplinární komise ELH proto potrestal hráče Marka Tomicu (Piráti Chomutov) zákazem činnosti na čtyři soutěžní utkání nepodmíněně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz