Tomáš Kubalík hlásí návrat do extraligy, posílí nováčka z Jihlavy

19. září 2017, 15:50

Václav Jáchim

Když nepočítáme sezonu v pražském Lvu, kde hrál ruskou KHL, strávil Tomáš Kubalík osm posledních let v zahraničních klubech. Teď zkušený útočník hlásí návrat, odchovanec plzeňského hokeje posílí jihlavskou Duklu. "Tomáš čekal na nové angažmá, byly tam nějaké varianty z Německa a Finska. Už ale nastal čas, aby padlo rozhodnutí. Když se ozvala Dukla, Tomáš souhlasil," konstatuje hráčův zástupce František Tausch ze společnosti Global Management Group.

Fanshop

Uplynulý ročník strávil Kubalík ve Slovanu Bratislava a finském týmu Sport Vaasa, měl také zdravotní potíže. "Teď už je Tomáš fit, připravoval se individuálně a moc se těší na nové působiště," hlásí Tausch. Přiznává, že původně to vypadalo spíš na další štaci za hranicemi. "Ozývaly se kluby z německé DEL, například Krefeld. Tomáš si před časem udělal dobré jméno v Ingolstadtu, to samé platilo o finském Kuopiu, které situaci sondovalo rovněž," konstatuje hráčův zástupce.

Ovšem ke konkrétní dohodě nedošlo, účastník mistrovství světa dvacetiletých 2009 a 2010 stále musel čekat. "Už je polovina září, Tomáš by rád někde hrál. Jelikož přišla s nabídkou Jihlava, nemělo smysl to prodlužovat. Tomáše ta možnost zaujala a s vedením Dukly se domluvil na spolupráci do konce sezony," doplňuje František Tausch.

Extraligový nováček netajil přání posílit ofenzivu. Dukla začala ročník sympaticky, aktuálně je se šesti body osmá. Trenéři Vlk se Zemanem nyní mají novou posilu do útoku, v Jihlavě věří, že starší bratr plzeňského střelce Dominika Kubalíka naváže na předchozí povedené sezony a bude hodně platný. "Tomáš už dnes odjel do Jihlavy a připojil se k novému týmu. Nic by nemělo bránit tomu, aby v pátek poprvé nastoupil za Jihlavu do utkání v Pardubicích," dodává Tausch.

Jihlavská Dukla by měla příchod Kubalíka brzy potvrdit, na Facebooku klub po obědě naznačil posilu jen rozmazanou fotkou, z níž je ale patrné, že jde o sedmadvacetiletého plzeňského rodáka. Kubalík se do české extraligy vrací po osmi letech, tuzemskou nejvyšší soutěž hrál naposledy v ročníku 2008-09. V barvách Západočechů tehdy absolvoval i s play off 49 utkání a vstřelil dva góly.

Útočník, který si na turnaji Karjala 2014 připsal dva mezistátní starty, poté odešel do kanadské juniorky, válel farmářskou AHL, během dvou sezon si připsal 12 startů a jeden gól v NHL. Později oblékal také dresy pražského Lva, Kuopia, Ingolstadtu, Slovanu Bratislava a Sportu Vaasa. V tomto ročníku zatím nikde nehrál.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz