To byla dřina. Piráti hrají ještě větší defenzívu než Zlín, hlásí Adamský

Foto: Petr Rubal, hcocelari.cz

Oceláři v jedenáctém kole přivítali Chomutov, třinecká WERK ARENA oslavila stý extraligový zápas Třince od svého otevření. Souboj o třetí místo nabídl velmi atraktivní podívanou, kterou nakonec v prodloužení vyhráli domácí. Brankou se na získaných dvou bodech podílel Martin Adamský, který v prostřední třetině projel kolem bránících hráčů a propasíroval kotouč za Lacova záda.

Fanshop

Byla to asi pořádná dřina, že?
Byl to velmi těžký zápas. Soupeř po dobu, co je v extralize, hraje ještě větší defenzívu než třeba Zlín. Proti nim se strašně těžko hraje, loni jsme na to doplatili v play off. Nic se u nich nezměnilo, hráli zase to samé. Jsem velmi rád, že jsme to otočili. Sice v prodloužení, i tak jsem spokojený.

Ze začátku to nebylo moc pohledné utkání, čím to?
První třetina z naší strany nebyla nic moc. Upřímně, já osobně nemám rád zápasy, které se hrají od tří hodin. My se rozjížděli trochu pomaleji, od druhé třetiny ale už bylo vidět, že na hřišti je jen jeden tým. Oni sice dali góly, ale byly hodně šťastné. Nás to ale nezlomilo, hráli jsme až do konce, a to se vyplatilo.

Kde berete tolik sil?
Sílu máme pořád, je začátek sezony. Hrajeme na čtyři formace, máme krátká střídání. Jedeme pořád naplno, my potřebujeme, abychom domácí zápasy zvládali vítězně.

Někdy je to frustrující, říká Růžička po bitvě s Piráty

Pět minut před koncem jste inkasovali, jak špatná byla vaše situace?
Vždycky to vypadá špatně jenom pro novináře. My musíme hrát až do konce, potřebujeme každé body. Není možné, abychom na začátku sezony, když prohráváme 2:3, skládali zbraně a ten zápas vypouštěli. To nepřipouštíme, musíme hrát až do konce.

Nepřipomínal vám zápas čtvrtfinálovou sérii z loňska?
Chomutov hraje v extralize pořád stejně. Soustředí se na obranu, pořád čekají u své modré čáry, nenapadají. Když ale začnou napadat, tak jsou velmi nepříjemní. Na to jsme byli připraveni, i tak jsme si na to museli dávat bacha. Tohle hrají pořád.

Jaké to je pro hráče hrát proti týmu, který pořád brání?
Po první třetině jsme si řekli, že to je psychicky velmi náročné, ale musíme to vydržet. I takové týmy jsou a my se nemůžeme dívat na to, jestli brání, nebo útočí. My musíme hrát svojí hru, ta se nám zatím vyplácí.

Co ta vaše branka, vypadalo to, že ani nevíte, že to je gól?
Nevěděl jsem. Já mířil pod vyrážečku dolů, nakonec jsem to trefil na jeho teploměr. Jsem hodně rád, že to tam padlo, opravdu jsem ale nevěděl, že to je gól. Byl u toho i menší faul, ale to už je jedno.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov

V úterý vás čeká odveta v Lize mistrů, jaký to bude zápas?
Jsem rád, že máme krásný říjen, úplně lehký (smích). Znovu nás čeká velmi těžký zápas, už ve Švédsku to bylo něco neskutečného. Proti takovému týmu jsem snad ještě nehrál. Maximálně možná v nároďáku, ale to si nepamatuju, protože se mi točila hlava vždycky z toho (smích). Čeká nás neskutečná bitva, my musíme urvat ten bod, abychom postoupili.

V čem jsou silní?
Jsou velmi dobří bruslaři, silní na puku. Hrají hokej, to nám možná paradoxně může pomoci. Hraje se nám totiž lépe proti týmům, které se snaží tvořit, než proti těm zarputile bránícím.

Je v extralize srovnatelný tým?
Ne, není. Ale musím říct, že jsme je aspoň utahali. Další zápas prohráli 2:6. (smích)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz