Talent Doudera mění Třinec za Litvínov. Verva jedná s Norem i Kanaďanem

Foto: Michal Návrat, hcf-m.cz

Oceláře opouští devatenáctiletý obránce Lukáš Doudera. Mládežnický reprezentant podepsal víceletou smlouvu s Litvínovem. Verva se zároveň dohodla na prodloužení kontraktů se zadáky Karlem Kubátem, Zbyňkem Skleničkou a útočníkem Miloslavem Hořavou.

Fanshop

Představenstvo klubu na čtvrtečním zasedání dále schválilo jednání o příchodu norského obránce a kanadského útočníka. Jména těchto hráčů Litvínov neprozradil.

Lukáš Doudera je druhým talentem, který po sezoně 2016/2017 opustil třineckou organizaci. Ještě před ním se dohodl s Libercem šikovný útočník Lukáš Jašek. 

Mladší bratr reprezentanta Milana Doudery odehrál v uplynulém ročníku 12 extraligových utkání (0+1). Nastupoval také za třineckou juniorku a zkušenosti sbíral ve WSM Lize – na farmě ve Frýdku-Místku a později v Havířově (dohromady 36 utkání s bilancí 1+7).

Krom toho na několika turnajích reprezentoval Českou republiku, do nominace na mistrovství světa dvacetiletých se ale nevešel. Protože se ale Lukáš Doudera narodil v roce 1998, bude mít ještě jednu možnost dostat se na juniorský šampionát.

Nadějný bek se v litvínovské kabině potká také s Karlem Kubátem, Zbyňkem Skleničkou a Miloslavem Hořavou, kteří se s Vervou dohodli na nových smlouvách.

Brzy by na sever Čech mohly dorazit i dvě zahraniční posily.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz