Taháme za delší konec provazu, věří Köhler. V oslabení ho zalil adrenalin

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

17. března 2017, 21:11

Martin Voltr

První zápas doma nezvládli, ale pak za 120 minut hry dostali jediný gól a sami jich dali sedm. Hokejisté Mountfieldu předvedli v Litvínově poctivý výkon, zápas měli ve svých rukou snad kromě krátké pasáže ve druhé třetině. Tam mohli domácí skóre otočit z dvojnásobné přesilovky, ale místo toho jim ujel Richard Jarůšek a v oslabení zařídil vítěznou trefu! „Na nějakou únavu jsem neměl čas,“ směje se Bedřich Köhler, jenž Jarůškovi klíčový moment nachystal.

Fanshop

Přesně tahle pasáž mohla celý třetí zápas zlomit. Litvínov po první třetině prohrával, ale ve 25. minutě František Lukeš srovnal. Hosté pak šli dvakrát na trestnou a 37 sekund se museli bránit ve třech! Místo obratu však přišlo přečíslení, které vrátilo sebevědomí zpátky na hradeckou stranu.

Hrdinou situace byl Bedřich Köhler. Kolik ten už pro Mountfield odvedl černé práce v oslabeních, ale teď přidal ještě něco navíc! „S Dragym (Dragounem) a Pláňou (Pláňkem) jsme to ubránili. Výborně zahráli i oni, ve hře pět na tři je to vždycky super. Zblokoval jsem střelu, ale dneska blokovali všichni. Dragy pět vteřin pro mě,“ hlásí Köhler skromně.

„37 vteřin? Abych pravdu řekl, jindy bych po takovém čase už měl jazyk na vestě.“

„Potom jsem zacítil šanci, že mám k puku trochu blíž a litvínovský obránce to neodhadl. Viděl jsem, že Richard (Jarůšek) skáče na led z trestné, najel si mi, jeli jsme dva na jednoho. Prohodil jsem beka a Richard jel na branku. Byl to důležitý bod zápasu.“ Köhler založil klíčovou akci i přesto, že už měl pěkně tuhé nohy. „37 vteřin? Abych pravdu řekl, jindy bych po takovém čase už měl jazyk na vestě. Ale v tu chvíli mě zalil adrenalin, že jedeme dva na jednoho. Neměl jsem na nějakou únavu vůbec čas,“ culí se důležitý muž hradecké sestavy.

Východočechy dovedla k vítězství hra v nerovnovážném počtu hráčů. Kromě zmiňované branky v oslabení se trefili ještě do prázdné klece, a hlavně – využili dvě přesilovky! To se jim povedlo vůbec poprvé v probíhající sérii. „Musíme sportovně přiznat, že ta druhá byla taková souhra okolností, že se k nám puk poodrážel. Tu první kluci dobře sehráli, dali si to křížem, Kuko (Kukumberg) to trefil taky trochu se štěstím. Ale to k tomu patří. Když nevystřelíte, branku nedáte,“ ví Köhler, jenž má s play off velké zkušenosti hlavně ze Zlína.

„Cítím se v těch zápasech dobře. Myslím, že každý hokejista má rád play off. Je to soutěž za odměnu, nikdo nechce hrát spodek. Hraje se nádherně, hraje se tvrdě, hraje se takový silovější hokej, který mi sedí,“ pokyvuje dvaatřicetiletý útočník.

Jeho největší úspěch ve vyřazovacích bojích je tři roky starý. Když tehdy Zlín došel až k titulu, ve čtvrtfinále odklidil z cesty právě Hradec. Na tom by nebylo až tak nic zvláštního, kdyby se do téhle doby nedatovala poslední (a dosud jediná) výhra Mountfieldu v play off na venkovních kluzištích!

„Teď trochu přejde tlak na Litvínov.“

„Kudrnka (Jaroslav Kudrna) dal hattrick, to si pamatuju,“ reaguje Köhler s hořkým úsměvem. „Já jsem takovou sérii zažil i ve Zlíně, kde jsme venku taky snad tři roky nevyhráli. Taky to bylo nelichotivé. Ale v kabině takové série nikdo nesleduje, nikdy to nikdo nevyřkl. Série jsou fajn pro novináře, ale teď to slyším poprvé,“ přiznává.

Vyrovnaná série čtvrtého s pátým týmem základní části teď vypadá líp pro Hradec. První domácí zápas mu nevyšel, ale pak se zvedl. V Litvínově vycházel z pevné obrany, díky přesilovkám se dostal do lepšího tempa, pak mu stačilo čekat na brejky. Ve čtvrtfinále zaslouženě vede 2:1.

„Nestavěl bych to před ten minulý výkon, i ten byl dobrý. Ale řekl bych, že domácí jsme už moc k ničemu nepustili,“ říká ke druhé polovině zápasu. „Teď trochu přejde tlak na Litvínov. My chceme vyhrát i zítra. Myslím, že momentálně trochu taháme za ten delší konec provazu,“ dodává Bedřich Köhler.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz