Sýkora zazářil čtyřmi body. Pohoda? Vždyť jsme třetí od konce, láteří

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Na startu druhé třetiny prohrávaly Pardubice v domácím zápase s Vítkovicemi už 0:3 a vypadalo to s nimi hodně zle. Jenže třetí inkasovaná branka je spíše nabudila, a tak na začátku třetího dějství už Petr Sýkora dělovkou srovnával na 3:3. Pardubický střelec pak celý zápas rozsekl také gólem v prodloužení, čímž dokonal obrat a na své konto zapsal čtvrtý kanadský bod v utkání.

Fanshop

Rozhodující akce byla plně v Sýkorově režii. Kanonýr našlápl v obranném pásmu a po pěkné kličce obránci zavěsil. „Chtěl jsem pálit přes obránce, ale viděl jsem, že mi tam strčil hokejku, takže by puk odletěl mimo. Zkusil jsem jít kolem něj a naštěstí to vyšlo,“ popisuje vítězný gól Sýkora, pro nějž to byl jedenáctý přesný zásah v sezoně.

„Nebudu říkat, že tabulku nesledujeme, to není pravda, každý ji sleduje. Je to tam dost nabité a vyrovnané. Týmy kolem nás bodují pořád, vždy vyhrají alespoň jeden ze dvou, tří zápasů, to my musíme taky.“

Díky němu Dynamo bralo bod navíc, což je po hrůzném úvodu solidní zisk. „Já to beru tak, že jsme dneska bod ztratili. Zase tak povedené utkání to nebylo, začali jsme hodně špatně. Ale jsme samozřejmě rádi, že aspoň ty dva body máme. Doma prostě bodovat musíme, jsme v situaci, kdy je každý bod zlatý,“ konstatuje.

V tabulce se Pardubice dotáhly právě na Vítkovice, na které nyní ztrácejí jediný bod. Boj o desítku je pořád hodně otevřený. „Nebudu říkat, že tabulku nesledujeme, to není pravda, každý ji sleduje. Je to tam dost nabité a vyrovnané. Týmy kolem nás bodují pořád, vždy vyhrají alespoň jeden ze dvou, tří zápasů, to my musíme taky,“ nabádá pardubický odchovanec.

Sýkora si v utkání připsal čtyři kanadské body, podílel se na všech gólech Dynama. Parádně mu sedla stále se zlepšující spolupráce s Marcinkem a zejména Redenbachem. „S oběma už jsme odehráli několik povedených zápasů, nyní to vyšlo i gólově. Ale do nějaké pohody to má daleko, vždyť jsme třetí od konce,“ zůstává při zemi.

Do utkání Sýkora nastoupil znovu s juniorskou mřížkou na přilbě, která ho chrání po zranění v obličeji. Bude si ji po nejlepším večeru v sezoně vůbec chtít sundat? „To určitě jo, je to docela nepříjemné, čekám, až se to zahojí. Hrát se s tím ale dá. Teď je to potřeba, tak to zvládnu, jen mám trošku horší přehled na ledě,“ dodává.

Sestřih utkání Pardubice – Vítkovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz