Sýkora i Hrňa proti svým. Hecování? Jen pošťuchování, přiznali

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

V prosinci proběhla hráčská výměna mezi Plzní a Třincem. Mimo Marcela Hossy, který do týmu Ocelářů přestoupil, se oba celky dohodly na tom, že si minimálně do ledna prohodí dva své trápící se útočníky. A tak Erik Hrňa oblékl dres indiánů a Ján Sýkora (na snímku) se hlásil v kabině Třince.

Fanshop

Od té doby uplynulo osm kol a oba forvardi zapsali shodně tři kanadské body. V duelu 37. kola se poprvé utkali proti svým aktuálně bývalým spoluhráčům. Důvod k radosti měli Oceláři, kteří si na dlouhou cestu do Třince přibalili všechny body za výhru 3:1.

Před samotným zápasem i po něm čišela jak z Hrni, tak ze Sýkory velká profesionalita, která brzdila otázky na pocity před úvodním vhazováním. „Na zápas jsem se těšil. Chtěli jsme vyhrát, protože body potřebujeme. To se povedlo, takže jsem spokojený,“ krátce odpověděl Ján Sýkora, člen vítězného týmu. „Chtěl jsem pomoci Plzni, abychom vyhráli. Bohužel se nepovedlo,“ ne nepodobně odvětil Hrňa. A co alespoň hecování se soupeři? „Jenom pošťuchování, jinak nic víc,“ pokračoval sedmadvacetiletý útočník. „Něco proběhlo, nic extra,“ řekl Sýkora.

K samotnému zápasu už se oba ale rozpovídali víc. O tři body větší důvod k úsměvu měl právě slovenský forvard. „První třetinu jsme nezahráli dobře a Plzeň měla šance ke skórování. My můžeme poděkovat tady šéfovi Hamrovi (poplácá vedle stojícího Petera Hamerlíka po rameni), protože chytal výborně. Ve druhé třetině nám tam pak už napadaly góly. Plzeň dneska měla hodně přesilovek a nevyužila je. Početní převahy a zvlášť pět na tři by se využívat měly. A když my dali góly a oni ne, tak to zkrátka rozhodlo.“

Hrňa se pochopitelně usmíval znatelně méně. A nebál se při otázce na to, kde se duel lámal, si sáhnout do svědomí. „Jak já jsem netrefil prakticky odkrytou branku a pak v přesilovkách. Těch jsme měli spoustu a nedali jsme ani gól. Navíc druhá třetina nebyla nijak výborná, jako kdybychom přestali hrát. To podle mě rozhodlo,“ vysvětloval.

"Ztratili jsme dva domácí zápasy, takže celý víkend nebyl dobrý. Nemůžeme se z toho ale posadit na zadek a musíme pořád hrát."

Jediným, kdo našel recept na výborně chytajícího Hamerlíka, byl Kristián Kudroč. Necelé tři minuty před koncem zápasu mu dělovkou pokazil čisté konto. „Dostal se ke mně puk, tak jsem vystřelil,“ prostě popsal svou premiérovou trefu v extralize. Bylo na něm vidět, že by ji hned vyměnil za výhru, puk si však schoval na památku. „Podali jsme lepší výkon než v pátek proti Mladé Boleslavi (1:3), ale na body to nebylo. Příště už to vyjde,“ věří vysoký obránce.

Když Kudroč snížil na rozdíl jediného gólu, domácí sáhli ke hře bez brankáře. Veškeré myšlenky na vyrovnání ale zastavil Ján Sýkora, který opuštěnou klec trefil. „Měl jsem šance už předtím, když jsem dvakrát střílel z mezikruží, odkud bych góly měl dávat. Nakonec jsem se přece jen trefil a to dohromady s tím, že jsme vyhráli, je jednoduše dobrý pocit,“ spokojeně uzavřel s tím, že ho samozřejmě tento zápis do střelecké listiny bude do ocelářské kasy něco stát.

Indiánská produktivita se na jediném gólu zasekla už druhý zápas po sobě. O utkání dříve Plzeň na Spartě sice vyhrála, ale „jen“ se dvěma góly. O pokulhávající produktivitě se indiáni samozřejmě v kabině baví. „Musíme to tlačit do brány, zvlášť během přesilovek. Tam musí být minimálně šest střel během dvou minut, minimálně. A něco tam třeba spadne. Ale když si to budeme pořád nahrávat… Bez střely branku nedáme,“ ví Erik Hrňa. „Ztratili jsme dva domácí zápasy, takže celý víkend nebyl dobrý. Nemůžeme se z toho ale posadit na zadek a musíme pořád hrát. Jsme nahoře v tabulce, takže pročistit hlavy, v pondělí potrénovat, v úterý regenerace a pak jít do dalšího zápasu.“

Sestřih utkání Plzeň - Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz