Svěšené hlavy a zklamání. Bernad: Ztratit vedení 2:0 je neomluvitelné

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Mladá Boleslav v závěru sezony přivedla Davida Bernada, který doplnil obranné řady. Dvaadvacetiletý odchovanec Písku odehrál s Bruslaři celkem třináct utkání, z čehož deset v základní části Tipsport extraligy a tři v předkole Generali play off. A tak zažil velké zklamání hráčů z města automobilů, kteří přes výborný vstup do předkola dále nepostoupili.

Fanshop

Mladá Boleslav vstoupila do předkola velmi dobře, když oba úvodní venkovní duely vyhrála a na domácí půdu si odvezla skóre 13:2. Na vlastním ledě ale dvakrát podlehla a nakonec ukončila sezonu v předkole. „Nedá se to popsat. Tak zkušený mančaft si takové vedení nesmí nechat ujít. Je to neomluvitelné, zvlášť když jsme za stavu 2:0 na zápasy doma nebyli schopni sérii dohrát. Můžeme si za to sami,“ zhodnotil David Bernad. „Je to velké zklamání, všichni jdeme se svěšenou hlavou.“

Zkušené mužstvo se sedmi reprezentanty v čele s trenérem Františkem Výborným, který jako hlavní trenér dovedl Spartu ke třem extraligovým titulům a vrátil Mladou Boleslav do nejvyšší tuzemské soutěže, selhalo. „V šatně se asi ani nic nedělo. Řekli jsme si, že je to velké zklamání, když jsme to měli velmi dobře rozehrané,“ uvedl mladý bek.

"Můžeme si za to sami. Tak zkušený mančaft si takové vedení nesmí nechat ujít."

První dvě utkání Bruslaři Piráty jasně přehrávali, což se odrazilo i na skóre, zápasy vyhráli 7:1 a 6:1. Poté však otěže převzali Chomutovští, kteří nejprve oplatili stejnou mincí, když vyhráli 5:1 ve městě automobilů, a pak vydřeli vyrovnávací bod za výhru 2:1. „Nevím, co se změnilo. Kdybychom to věděli, tak by se to asi nestalo. Řekl bych, že se mince přesně otočila. Co vyšlo nám v prvních dvou zápasech, jim vyšlo u nás. Piráti jsou hrozně houževnatý soupeř a dotáhli to do vítězného konce,“ smutnil odchovanec Písku.

„My jsme chtěli hrát pořád stejný hokej, který nám přinesl úspěch v prvních dvou zápasech. Jestli si to střední pásmo tak dobře pohlídali, že jsme se nemohli dostat do útoku, nevím,“ pokrčil rameny. Úvodní branku vstřelil už v druhé minutě Ivan Huml, který o sedm minut později přidal druhou. Ve druhé části Piráti nasázeli ještě čtyři přesné zásahy a bylo hotovo.

„Dostali jsme dva góly a to byl začátek konce, protože Chomutov už potom hrál jednoduše, dostal nás tam, kam chtěl, a pak si utkání jenom hlídal. Dostali jsme dva nebo tři góly v oslabení. Bída, bída, bylo tam toho hrozně moc,“ popsal. „Já jsem za stavu 0:2, 0:3 pořád věřil, že se z toho zvedneme a nebude to ostuda 1:6. Věřil jsem, že z toho uděláme nějaký rozumný výsledek a dohrajeme sezonu se ctí, ale bohužel se to nepovedlo,“ dodal David Bernad.

Šest kanadských bodů v dresu Pirátů si připsal Ivan Huml, jenž vstřelil tři góly a přidal stejný počet finálních přihrávek. Michal Vondrka zapsal stejný počet přesných zásahů a přihrál na dvě branky. „Nevím, jestli byl Ivan Huml nejdůležitější. My jsme se upozorňovali na tři hráče: Huml, Vondrka a Valach. Ti jim zahráli dobře, a pak už jim to tam napadalo. Ale určitě to neuhrál jeden hráč, ale všichni týmovým výkonem,“ věděl dvaadvacetiletý obránce.

Mladá Boleslav si před sezonou dávala cíle na přímý postup do play off, což se jí nepovedlo a do posledních kol základní části bojovala o účast v předkole, ve kterém nakonec skončila. „Je to jednoznačně neúspěch, i když jsme se do předkola dostali na poslední chvíli. Podesáté, když vedete 2:0 na zápasy a jedete domů se skóre 13:2... K tomu nemám co říct, mělo to doma skončit,“ uvedl.

David Bernad se po dvaačtyřiceti zápasech s Ústím nad Labem přesunul z WSM Ligy do extraligové Mladé Boleslavi, se kterou odehrál deset střetnutí základní části a tři duely předkola. „Pozitiva by se asi dala hledat, ale hledat je nebudu, protože hokej je týmový sport a je to týmový neúspěch,“ uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz