Švédská pohádka. Zlínští sledge hokejisté přivezli z Malmö zlato

Foto: Facebook Sledge hokej Zlín

15. února 2017, 13:57

Jakub Kudláč

Zlínští sledge hokejisté zaznamenali na prestižním turnaji Malmö Open obrovský úspěch, a to když jej dokázali vyhrát. Celkově nasbírali ve Švédsku sedm výher a jednu remízu, vše korunovali finálovým triumfem 2:1 nad norským Oslem. Při oslavách se však musí hokejisté na sáňkách krotit, jelikož už v sobotu jim pokračuje play off tuzemské ligy.

Fanshop

Poosmé startovali hráči SHK LAPP Zlín na turnaji v Malmö, poprvé to bylo v roce 2001, nikdy ale neskončili lépe než šestí. O to větší euforie zavládla po skončení finále. „Nehrávali jsme tam špatně, ale vždy jsme výsledkově vyhořeli. Kdyby mi někdo řekl, že ten turnaj někdy vyhrajeme, tak bych se mu vysmál,“ popisoval své pocity útočník Zlína a český reprezentant David Palát.

Když LAPP vyhrál úvodní tři utkání turnaje, už to bral jako úspěch. Následný postup do semifinále už byl obrovský úspěch. Jenomže to, co následovalo, už bylo i pro samotné hráče neuvěřitelné. Zlínští ovládli základní skupinu, a to když v žádném ze šesti zápasů neprohráli. V semifinále čekal Lappáky domácí výběr FIFH Malmö. „Mohli jsme si v závěru skupiny vybrat soupeře do play off, třeba kdybychom šli z druhé pozice, dostali bychom slovenský Dolný Kubín, který by byl pro nás možná lepší, ale to se nevyplácí, takže jsme skupinu vyhráli a nechali soupeře na náhodě,“ říká trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček.

"Kdyby mi někdo řekl, že ten turnaj někdy vyhrajeme, tak bych se mu vysmál."

„Na soupeře jsme si věřili, jelikož ve skupině jsme jej přehráli. FIFH nám sice několik předchozích let na všech možných turnajích dělal potíže svou specifickou hrou, ale aktuálně jsme proti nim měli dvě výhry v zádech my,“ říká Sedláček.

Český tým nakonec zvítězil 3:1 a slavil postup do finále, kde se utkal s norským týmem Oslo Tigers, což je, dá se říci, reprezentace Norska. „Měli jsme jisté stříbro, což pro nás bylo něco parádního, takže se nám hrálo o to klidněji. Já jsem osobně ve výhru moc nevěřil, zvláště po úvodních minutách, kdy jsme se jenom bránili. Každopádně když byl po první třetině stav 0:0, začínal jsem věřit, že to s trochou štěstí půjde,“ vykládal svoje dojmy obránce Pavel Julina, služebně nejstarší hráč české ligy.

LAPP šel v prostředním dějství se štěstím do vedení, ve třetí třetině navíc zvýšil v oslabení na 2:0. Sedm minut před koncem Oslo snížilo, v ten moment se prokázala bojovnost Zlínských. „Kluci žrali led, naše elitní formace z něj téměř neslezla. Výhra mě ale strašně moc potěšila, jelikož právě Oslo nám na našem domácím turnaji v záři vyfouklo medaili,“ dodal spokojeně trenér Sedláček.

Sestava SHK LAPP Zlín v Malmö:

Matoušek, Molek – Julina, Z. Hábl, Doležal, Kubeš, Krupička, D. Hábl, Palát, Stodůlka, Slováček.

Výsledky SHK LAPP Zlín na turnaji:

Základní skupina: Zlín – Mjosa 10:0, Zlín – Rosenbergen 5:0, Zlín – Dolný Kubín 3:0, Zlín – FIFH Malmö 3:1, Zlín – Oslo 1:1, Zlín – Nacka 6:0.

Semifinále: Zlín – FIFH Malmö 3:1.

Finále: Zlín – Oslo 2:1.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz