Střelec Kováčik zahnal Spartu do kouta. Cítili jsme obrovskou energii, hlásí

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

14. března 2017, 22:47

Václav Jáchim

Předvedli další velký výkon a v ostře sledované sérii se Spartou zase slaví. Hokejisté Komety vycenili tesáky, jsou zpátky ve formě, jaká je zdobila v úvodu sezony. Ještě před pár dny by asi málokdo čekal, že dvakrát za sebou oberou rivala v jeho aréně. Ale stalo se! Druhý skalp Pražanů trefil ve čtvrté minutě prodloužení Jozef Kováčik. Slovenský zadák vypálil od modré čáry a jeho střela, kterou trenér Pokorný označil trefně stylem země - vzduch, skončila za Pöpperlem. „Jsem strašně rád. Šlo o vítězný gól, máme dva body. Což jsme ani nečekali,“ povídá spokojeně.

Fanshop

Scénář duelu byl svým způsobem podobný jako v tom prvním. Nástup Sparty kazily individuální chyby domácích. Kometa zvedla hlavu, nabrala vítr do plachet a ve třetím dějství byla blizoučko rozhodující trefě. Nakonec se hosté dočkali v prodloužení,  postaral se o to Kováčik, ačkoli ke klíčovým kanonýrům nepatří. Ovšem jeho pumelice byla nádherná. „Mám obrovskou radost, ale není to jen o mně. Děkuju všem hráčům za skvělý výkon,“ povídá upřímně.

Když jste vystřelil, puk napnul síť, ale vy jste ještě chvilku čekal, jako byste tomu ani nevěřil. Proč jste se hned neradoval?
Přiznám se, že to byla asi rána (směje se). Slyšel jsem, jak puk cinkl, ale nevěděl, že spadl fakt do branky. Počkal jsem si nějakou sekundičku. A když kluci začali slavit, tak jsem začal i já.

Martin Zaťovič vám to bezvadně předložil do palebné pozice. Přesně takový kotouč na střelu potřebujete? 
V sezoně jsme to občas zkoušeli a mockrát mi to nedal. Teď jsem mu řekl: tak starý, pojď, jedu tam! Ať mi puk dá. Fakt to tam padlo. A já jsem strašně rád (zdůrazňuje).

S čím jste šli do prodloužení? Hrát aktivně jako třetí třetinu? Vypadalo to, že sil máte dost.
Samozřejmě. Po třetí třetině jsme věděli, že máme na to, abychom Spartu udělali znovu. Cítili jsme v sobě obrovskou energii. Chtěli jsme hrát stejně i prodloužení, myslím, že se nám to pak vrátilo. A další bodík je doma...

Čím to, že jste v koncovce utkání vypadali na ledě opticky lépe?
Ono to bylo o naší psychice, tedy poslední dva tři měsíce, kdy nám to moc nešlo. Pokud se nad tím zamyslí člověk, který něco dělá hlavou, zjistí, že psychika je strašně důležitá. Bývá to velký problém každého sportovce. My jsme pak úplně přehodili. V posledních třech zápasech základní části jsme se dali dohromady, a to nám strašně pomohlo. Teď se ukázalo, že máme obrovský potenciál.

Dvakrát jste porazili nebezpečnou Spartu, navíc v jejím prostředí. To je velké povzbuzení do série.
No jistě. Každý vyhraný zápas, každý zvládnutý souboj obrovsky zvedá sebevědomí. To se přesně potvrzuje. Samozřejmě nechci nic dopředu povídat. Ale uděláme maximum, abychom to dotáhli. Jak říkal Martin Erat v pondělí: do půlnoci se budeme radovat, od středy se soustředíme na další zápas. Psychika je na naší straně, jen nesmíme nic podcenit.

Zatím jste ústřední postavou série. Nejdřív vás sestřelil Nedomlel, v dalším utkání jste vstřelil vítězný gól. Co na to říkáte?
Co se stalo v prvním zápase, to je za námi. Už bych se k tomu nevracel. Jak jsem říkal, hokej je tvrdá hra. Tehdy jsem to schytal já, ale to je úplně jedno. Podstatné jsou body. Máme dva, což je skvělé. A že to s tím gólem padlo na mě? Jsem samozřejmě rád. Tuto sezonu jsem se trošku trápil. Mám radost, že jsem mužstvu aspoň takhle pomohl.

Kometa znovu přemohla Spartu! Hradec vrací úder »

Byla klíčem k úspěchu ve druhém zápase vaše ubráněná oslabení?
Nemám slov, ani se k tomu nedokážu vyjádřit... Co ve třech proti pěti předvedli kluci, kteří byli na ledě, proti tak neskutečně ofenzivně silnému mužstvu jako Sparta, to fakt klobouk dolů! Je vidět, že se naše mužstvo semklo. Jedeme na maximum a štěstí se přiklání k nám. Nebylo to o mně, ale o každém jednotlivém hráči Komety. Všem děkuju za skvělý výkon.

Už je Kometa ve stejné pohodě jako na začátku základní části?
Kometa je celkově silná. Každý rok. Ale Sparta má obrovskou sílu. Potkaly se velmi kvalitní mužstva, akorát my zůstávali ve strašně dlouhé krizi. Teď každý dře a maká za toho druhého, na ledě to je vidět. Za tohle jsem strašně rád.

Vedete 2:0 na zápasy, další dva hrajete doma. Budete trošku krotit emoce, nebo je brněnské mužstvo natolik zkušené, aby si s tím dokázalo poradit samo?
Jak jsem řekl: radovat se budeme jen chvilku, další den už s budeme chystat na třetí zápas. Máme na to dva dny, dobře zregenerujeme a připravíme se. Jasně, vedeme 2:0. Ale potřebujeme čtyři vítězství. Nehrajeme s nějakým Hodonínem nebo nevím s kým... Je to Sparta! Víme, co předváděla celou sezonu, jak hrála Ligu mistrů. Nesmíme nic podcenit!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz