Střelec Bartovič: Recept k úspěchu? Poctivá hra a využité přesilovky

Foto: Jaroslav Appeltauer, hcbilitygri.cz

Tygři se nezadrhli ani ve druhém utkání série. Po výhře 4:2 pojedou na západ Čech s klidnou hlavou. Pod Ještědem nemůže panovat nic jiného než spokojenost. „Byla to perfektní týmová práce a zasloužená výhra. Tu svým výkonem opět podpořil skvělý Jánko Lašák," liboval si dvougólový střelec Milan Bartovič.

Fanshop

Liberec zvládl oba domácí duely. Tým okolo Filipa Pešána znovu potvrdil, že má velkou sílu. V první třetině anuloval vedení Plzně za osmnáct sekund. Během posledního dějství zase ustál šance indiánů a sám potvrdil své vítězství dvě minuty před závěrečnou sirénou.

„V zápase byly využité přesilovky i poctivá hra celého týmu. Myslím, že celé mužstvo ukázalo obrovský charakter, navíc nám dobře zachytal brankář. To všechno posouvá tým dopředu. To je recept k vítězství," řekl spokojeně Milan Bartovič.

Ten sám byl ústřední postavou liberecké výhry, když dvakrát skóroval. Poprvé v páté minutě, kdy tečoval Ševcovu ránu od modré čáry. Podruhé těsně před vypršením poloviny utkání. Zužitkoval ranou z první pas Svačiny.

„Cítil jsem se výborně. Dvakrát jsme využili přesilovku, což jsme podle mě potřebovali, jelikož to naší první lajně poslední dobou moc nešlo. Jsem rád, že jsme to prolomili. Nakonec ty branky byly vítězné, důležité ale hlavně je, že jsme vyhráli," připomíná slovenský útočník.

„Věděli jsme, že je důležité, aby před bránou clonil hráč. Při prvním gólu tam jeden byl a při druhém mi to perfektně přihrál Vladimír Svačina. Důležité je, že jsme při početních výhodách byli hodně na puku a po jeho ztrátě jsme ho vybojovali zpět. Z toho také padla druhá přesilovková trefa. Bylo to o obětavosti a vůli získat zpět ztracený kotouč," doplnil o úspěšnosti v početních výhodách Bartovič.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz