Stopka na dva zápasy? Mertl podal odpor, neuspěl. Holý potvrdil trest

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

17. února 2016, 16:20

Adam Bagar

Disciplinární komise Tipsport extraligy se ve středu dopoledne zabývala odporem hradeckého navrátilce Tomáše Mertla, který byl Karlem Holým potrestán nepodmíněným zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání poté, co ve šlágru kola mezi Mountfieldem a Spartou fauloval kolenem hostujícího útočníka Miroslava Formana. Úspěšný však nebyl, disciplinárka potvrdila dříve udělený trest.

Fanshop

Co se přesně stalo? Tomáš Mertl v závěru druhého dějství zastavil nevybíravým způsobem, konkrétně nastaveným kolenem, unikajícího Miroslava Formana, za což inkasoval od hlavních rozhodčích Vladimíra Šindlera a Alexandra Pavloviče trest na pět minut plus do konce utkání za faul kolenem. Přestože Mertl nepatří k žádným hrubiánům a Forman si ze sřetu neodnesl žádné zranění, sáhla disciplinárka ke stopce na dva zápasy.

"Ačkoli zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti, Mertl se těsně před ním zapřel na levé noze a ve snaze zastavit další Formanův pohyb jej bez jakékoliv pochybnosti za pomoci aktivního vystrčení kolena zasáhl do levé nohy. Lze přitom s určitostí vyloučit, že by k zákroku došlo například souběžně s hrou tělem," vysvětloval tehdy předseda Karel Holý, jenž zhruba o deset dní později řešil odpor královéhradeckého útočníka.

Zákrok Tomáše Mertla na Miroslava Formana najdete zde

Ten věřil, že by se mohl představit ve středečním duelu na ledě brněnské Komety, ovšem po zasedání disciplinární komise si o tom může pouze nechat zdát. "Vyslechli jsme si obhajobu hráče, spočívající především v tom, že se zákroku dopustil neúmyslně, ve snaze zasáhnout protihráče tělem, protihráč nebyl při zákroku zraněn a hráč nebyl v posledních dvou sezonách disciplinárně trestán," hlásí Holý v oficiální tiskové zprávě.

"Trest zastavení činnosti na dvě utkání jsme potvrdili s tím, že k polehčujícím okolnostem už bylo přihlédnuto v původním rozhodnutí, kterým byl Mertlovi uložen trest na spodní hranici sazby." Podle Disciplinárního řádu je možné za faul kolenem zastavit činnost na dvě až pět, v závažnějších případech dokonce na deset utkání. Tomáš Mertl tak přijde o střetnutí v Brně a s Třincem, do hradecké sestavy se vrátí v neděli proti Plzni.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz