Štefan Žigárdy ukončil kariéru, povede gólmany v Prostějově

Foto: gkstychy.info

20. července 2017, 16:21

Adam Bagar

Prvoligový Prostějov hlásí zajímavou posilu do realizačního týmu. Po pěti letech se do Česka vrací brankář Štefan Žigárdy, který se ve 32 letech rozhodl ukončit hráčskou kariéru! V nové sezoně bude působit u Jestřábů jako trenér gólmanů, nahradi tak Jaroslava Odehnala.

Fanshop

„Jsem rád, že se mi podařilo získat člověka, který se chce v hokeji někam posunout a doufám, že posune i naše gólmany. Věřím tomu, že spolupráce bude prospěšná. A že kluci udělají zase krok dopředu,“ hlásí na klubovém webu sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

"Chtěl jsem být se svou rodinou. Mám syna, kterému bude osm let a chtěl jsem s ním strávit jeho mladé roky. To byla ta největší motivace, proč skončit s kariérou."

Štefana Žigárdyho pamatují fanoušci především z prvoligového působení v Olomouci, kromě toho si krátce zachytal extraligu v Třinci a ve Vsetíně. Posledních pět ročníků však působil za našimi hranicemi. Nejdřív ve slovenské Nitře a Žilině, posléze v polských Tychách.

S GKS došel ve všech čtyřech sezonách až do finále, získal tři stříbra a jeden mistrovský titul. Další úspěchy u sousedů nepřidá. Brněnský rodák se už ve 32 letech rozhodl skončit s aktivní hráčskou kariérou, nově se stal trenérem gólmanů. A co ho k tomuhle kroku vedlo?

Pět let v zahraničí? Dodalo mi to obrovské zkušenosti do života

„Už jsem nechtěl hrát v cizině, chtěl jsem být se svou rodinou. Mám syna, kterému bude osm let a chtěl jsem s ním strávit jeho mladé roky. To byla ta největší motivace, proč skončit s kariérou. Věnovat se něčemu jinému a užívat si to, co život nabízí dál,“ vysvětluje.

Na pět let v zahraničí bude Žigárdy vzpomínat v dobrém. „Dodalo mi to obrovské zkušenosti do života. Získal jsem tam spousty kontaktů, kamarádů a zjistil, že hokej může fungovat také trošku jinak, než jsme zvyklí u nás. Byly to pro mě zkušenosti k nezaplacení,“ líčí.

"Fanoušci? Doufám, že to bude takové, jako když přijdete na rockový koncert a jste schopni vnímat tu perfektní atmosféru, vidět nadšené lidi a užít si to s nimi."

Domů se těšil, stejně tak na novou práci. „Hlavně, aby mě to bavilo. To je asi jediné, co bych od této práce chtěl. Aby mě naplňovala, bavila a abych dokázal uplatnit myšlenky, které mám, a mohl je předat brankářům,“ hlásí nový trenér Jakuba Neužila a Dominika Groha.

Se svými svěřenci se uvidí až na ledě, moc se těší také na fanoušky. „Věřím, že tu pekelnou kulisu zažiju také z druhé strany. Doufám, že to bude takové, jako když přijdete na rockový koncert a jste schopni vnímat tu perfektní atmosféru, vidět nadšené lidi a užít si to s nimi.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz