Šťastný v tutovce selhal. Vyčítám si to, zápas mohl vypadat jinak, říká

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Šňůru šesti domácích výher nedokázal Zlín prodloužit. Proti byla pražská Sparta. A také snad samotní ševci. Jak jinak si vysvětlit jejich nemohoucnost dostat puk za brankovou čáru. Tři tyčky, moře šancí a i odkrytá prázdná brána jim byla málo. Přitom dvě třetiny předváděli domácí dobrý výkon a Spartu přehrávali.

Fanshop

"Vypadalo to hratelně. I druhá třetina se ještě dala. Vypadalo to dobře, ale bohužel jsme neproměnili šance. Já sám jsem mohl dát na 1:0 a pak i na 1:2, takže to mohlo být jinak," litoval po utkání David Šťastný. Ten měl vyloženou šanci v první třetině, kdy mohl poslat Zlín do vedení, ale smějící se prázdnou bránu minul. "Vyčítám si to. Zápas mohl probíhat jinak. Štve mě to, ale nedá se nic dělat," krčil rameny nešťastný David Šťastný.

"Viděl jsem, jak to tam Mates (Martin Matějíček) stáhne, tak jsem zpomalil a řekl si, že si najedu, že to tam určitě dá. Viděl jsem, jak ten puk přicházel, podíval jsem se, branka byla téměř prázdná, chtěl jsem to trefit nahoru, ale střela mi nesedla," popisoval onen osudový moment zlínský útočník, který podle něj zápas znatelně ovlivnil. "Zlomovým bodem zápasu byl můj nedaný první gól a pak už nám to tam napadalo. Pak už se to těžce zastavovalo," smutnil.

Podruhé v sezoně se tak stalo, že berani nedali Spartě doma ani jeden gól. "Nevím čím to může být. Asi mají dobrého gólmana... Dobře brání. Mají velké silové obránce, proti kterým se hraje špatně. Ale třeba ten první zápas, co jsme prohráli, to tady byla zrovna krize. Tentokrát jsme ale klidně bodovat mohli, protože první dvě třetiny na to vypadaly. Kdybych proměnil nějakou z těch dvou šancí, tak to mohlo být úplně jiné," vrací se třiadvacetiletý hráč opět ke svým tutovkám.

Ševci si po prohře 0:5 o něco více zkomplikovali život v boji o play-off. Mladá Boleslav jim utekla na rozdíl sedmi bodů a Plzeň je desátá stále o dva body. Zlín navíc nyní čekají dva venkovní duely a to proti Třinci a poté s Vítkovicemi. "Musíme dovézt body z venku. Pokud chceme být v desítce, musíme teď už vozit body z každého zápasu. Další dva venkovní duely budou důležité v tom, aby nám soupeři před námi neodskočili. Musíme bodovat, a já věřím, že budeme," hlásí Šťastný.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz