Startuje Generali play off! Mistr získá miliónovou prémii, finalista polovinu

Foto: Karel Švec, cslh.cz

4. března 2017, 13:48

Václav Jáchim

Základní část Tipsport extraligy je za námi, po dvou dnech volna se o pozornost přihlásí Generali play off. Startuje předkolem v pondělí 6. března, nový mistr bude znám nejpozději 26. dubna. Účastníci vyřazovacích bojů budou mít letos o motivaci navíc. Vítěz Masarykova poháru totiž získá prémii milión korun, poražený finalista polovinu. "Dlouhodobě jsem uvažovala o tom, že bychom měli nějakým způsobem ocenit týmy, které bojují v play off nejdéle. Peníze věnuje náš generální partner, společnost Tipsport," říká Jana Obermajerová, předsedkyně představenstva společnosti BPA, jež je marketingovým partnerem Tipsport extraligy i českého hokeje.

Fanshop

Vyvrcholení nejvyšší soutěže získá tím pádem další náboj. "Myslím, že to nejsou malé peníze. Věřím, že půjde o motivační prvek. Je na klubech, co s penězi udělají. Doufáme, že částky použijí na rozvoj mládežnického hokeje," říká Václav Sochor, zástupce společnosti Tipsport. Nejlepší týmy Generali play off se nově mohou těšit na speciální odměnu. "Jde o určitou kompenzaci klubům, které odehrají nejvíc zápasů. Zaslouží si podporu navíc. Odměna se týká i dalšího ročníku Tipsport extraligy," dodává Jana Obermajerová.

Bitvy o Masarykův pohár začnou v pondělí 6. března, příští týden bude nejprve ve znamení předkola. Čtyři účastníci si to rozdají o poslední dvě místenky pro čtvrtfinále. Zatímco předkolo se hraje na tři vítězství, další kola Generali play off už tradičně na čtyři výhry. Už před sezonou bylo rozhodnuto o některých změnách. "První až čtvrté zápasy předkola se hrají s prodloužením 20 minut v pěti proti pěti. Pokud se nerozhodne, následují nájezdy pěti hráčů. V případných pátých utkáních se hraje do rozhodnutí. V další fázi Generali play off rozhodne prodloužení už v pátých, šestých a sedmých zápasech sérií," upozorňuje ředitel soutěže Josef Řezníček.

Komise rozhodčích delegovala pro vyvrcholení sezony 16 hlavních a 29 čárových rozhodčích. Mezi hlavními jsou nováčci Kubičík s Pražákem, pískat budou také Rus Bulanov, Čech, Hejduk, Hodek, Hradil, Hribik, Lacina, Mrkva, Pavlovič, Pešina, Petružálek, Souček, Šír a Úlehla. Podle bookmakerů Tipsportu je největším favoritem na titul Liberec, dle aktuálních kurzů by mělo dojít na stejné finále jako před rokem, tedy na souboj Bílých Tygrů s pražskou Spartou.

Tipsport extraliga se těší na skvělé boje, už základní část nabídla parádní zápasy a také velký zájem veřejnosti. "Průměrná návštěvnost činí 5178 diváků, celková pak 1.890.636 fanoušků. Nejvyšší průměr na zápas měla Sparta (8032 diváků), nejsledovanějším duelem byl souboj Sparty s Olomoucí, na který dorazilo 14.370 diváků," informuje Jana Obermajerová. Během dlouhodobé části došlo k navýšení případů (o 9 procent oproti předchozímu ročníku), které musela řešit disciplinární komise. Způsobily to hlavně častější podněty ze strany klubů.

Tipsport extraligu znovu hrála řada mladých nadějí, což je všeobecná snaha českého hokeje. "Do nejvyšší soutěže zasáhlo 64 juniorů (z toho 21 dorostenců), o něco se snížil jejich průměrný čas na ledě, vzrostl ale počet mladých hráčů, kteří nastoupili alespoň v polovině utkání. Stále se nám ale nedaří vypilovat přes extraligu větší počet hráčů, kteří by se prosadili na MS osmnáctiletých," říká Josef Řezníček.

Play off letos poprvé ponese nový název a logo, vyřazovací boje mají nového hlavního sponzora v pojišťovně Generali. "Je to pro nás klíčová sponzorská aktivita," potvrzuje generální ředitel Pavel Mencl. "Pro fanoušky jsme nachystali soutěže o Stiga hokeje, pokračujeme v podpoře kampaně BESIPu na viditelnost chodců." Speciální akce připravil také Tipsport. "Nechali jsme se inspirovat v Kanadě a nachystali projekt Hokejová tombola. Fanoušci si mohou přijít na docela zajímavé peníze a ještě podpořit svůj klub. Diváci starší 18 let si za 50 korun mohou koupit tiket do tomboly. Minimální výše výhry je pět tisíc korun, maximální výtěžek bude 100 tisíc korun, dělí se rovným dílem mezi výherce a neziskové aktivity klubu," informuje zástupce společnosti Václav Sochor.

Během Generali play off budou fanoušky provázet také aktivity dalšího z partnerů, pivovaru Radegast. "Pokračujeme ve statistikách Radegast Index, které oceňují bojovnost a statečnost na ledě. Vítězem základní části se stal vítkovický obránce Jan Výtisk, který jako první překonal hranici 400 bodů a vyhrál s jednoznačným náskokem. Druhý skončil Jan Jaroměřský z Olomouce, třetím je Michal Gulaši z Komety Brno. Pokud Vítkovice postoupí přes Plzeň, Výtisk bude hrát čtvrtfinále se zelenou helmou," informuje manažer značky Marek Grabovský. Nadále běží projekt Hořká volba, který mapuje příběhy opravdových fanoušků. Během play off budou představeny další čtyři. Dojde také na dražbu hokejových artefaktů a souboj mezi fanoušky. 

Program předkola Generali play off TELH

Pondělí 6. března – 1. zápasy:
17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Škoda Plzeň
18:20 Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav (ČT sport)

Úterý 7. března – 2. zápasy:
17:20 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Škoda Plzeň (ČT sport)
17:30 Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav

Čtvrtek 9. března – 3. zápasy:
17:30 HC Škoda Plzeň – HC VÍTKOVICE RIDERA
17:30 BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov

Pátek 10. března – případné 4.zápasy:
17:30 HC Škoda Plzeň – HC VÍTKOVICE RIDERA
17:30 BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 

Neděle 12. března – případné 5. zápasy:
15:30 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Škoda Plzeň
15:30 Piráti Chomutov – BK MLadá Boleslav 

Série předkola Generali play off se hraje na tři vítězná utkání. Časy a televizní vysílání 3., 4. a 5. zápasů sérií budou upřesněny.

Úvodní utkání čtvrtfinále Generali play off TELH

Pondělí 13. března - 1: zápasy:
18:00 Mountfield HK – HC VERVA Litvínov
18:30 HC Sparta Praha – HC Kometa Brno (ČT sport) 

Úterý 14. března – 2. zápasy:
17:20 Mountfield HK – HC VERVA Litvínov (ČT sport)
18:30 HC Sparta Praha – HC Kometa Brno  

Středa 15. března – 1. zápasy:
17:00 HC Oceláři Třinec –  postupující z předkola
18:20 Bílí Tygři Liberec – postupují s předkola (ČT sport)

Čtvrtek 16. března – 2. zápasy:
17:20 HC Oceláři Třinec –  postupující z předkola (ČT sport)
18:00 Bílí Tygři Liberec – postupují s předkola 

Úvodní utkání skupiny o umístění TELH

Úterý 7. března – 1. kolo:
17:30 PSG Zlín – HC Dynamo Pardubice
18:00 HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary

Pátek 10. března – 2. kolo::
18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc
18:00 HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 

Hraje se šest kol systémem doma – venku, Karlovy Vary a Pardubice čeká účast v rozšířené baráži o udržení, kterou hrají i vítězové semifinále play off WSM Ligy. Skupina o udržení končí 23. března, baráž startuje dva dny poté, bude mít 12.kol, to poslední proběhne 23. dubna. Dva nejlepší týmy si zajistí účast v příštím ročníku TELH.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz