Štajnoch opouští Mountfield, bude hrát KHL. Loučí se i Šalda

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

31. července 2017, 15:50

Václav Jáchim

Ke dvěma změnám mezi obránci došlo v hradeckém Mountfieldu. Jak klub informuje v tiskové zprávě, Východočechy opustí Martin Štajnoch (na snímku). Zkušený slovenský obránce míří do ruské Kontinentální ligy, dohodl se na angažmá v týmu Jugra Chanty-Mansijsk. V Hradci Králové se loučí rovněž Radim Šalda, nadaný bek byl v červnu draftován do CHL a míří za Atlantik.

Fanshop

Větší ztrátou je stěhování Martina Štajnocha, někdejší zadák Slovanu Bratislava přišel do Mountfieldu loni z nedalekých Pardubic a odvedl dobré služby. Štajnoch v hradeckém dresu absolvoval kompletní základní část, dalších jedenáct startů přidal v play off. Celkem nasbíral osm kanadských bodů a byl velmi platný v defenzivní činnosti.

"Bylo to pro nás těžké rozhodnutí, jelikož je Martin výborný hokejista a zejména velký profesionál. Dostal však nabídku, která se nemusí opakovat. Po pečlivém zvážení všech okolností jsme se rozhodli mu nebránit a souhlasili s jeho odchodem,“ vysvětluje na klubových stránkách generální manažer Aleš Kmoníček.

Ruský Chanty-Mansijsk se poslední dobou obešel v KHL bez cizinců, jenže zároveň tím pádem nemohl pomýšlet na lepší výsledky. Vedení klubu tedy svolilo k posílení z ciziny, do obrany nejprve zamířil zkušený Fin Tuuka Mäntylä, ale ten za Jugru nakonec hrát nebude. Představitelé účastníka Kontinentální ligy zaměřili pozornost na Martina Štajnocha, jenž tedy míří východním směrem. Dalším legionářem v mužstvu je finský útočník Veli-Matti Savinainen.

V budoucnu může být spolupráce mezi Štajnochem a Mountfieldem oprášena. "Máme uzavřenou dohodu, kde jsme se kromě jiného domluvili na tom, že pokud by jeho tým nepostoupil do play off KHL, a dostane od něho souhlas, dohraje sezonu u nás. Stejně tak při jeho možném budoucím návratu do extraligy by měl minimálně rok působit v našem klubu, pokud budeme mít o jeho služby zájem,“ připomíná Aleš Kmoníček.

V kádru extraligového Mountfieldu nezůstane ani Radim Šalda. Člen loňské osmnáctky dosud nemá na kontě ani jeden start v nejvyšší soutěži, zatím si bude muset počkat. Obránce s kvalitním bruslením a jinými přednostmi totiž v červnovém draftu CHL připadl týmu Saint John Sea Dogs, kde poslední dobou úspěšně válel Jakub Zbořil. A rozhodl se pro působení v zámoří.

"Radim má možnost odejít do zámořské juniorky, kde chce být více na očích tamním skautům. On i jeho agent vidí v tomto zámořském působení větší šanci na případný posun do NHL. Prozatím jsme souhlasili s ročním transferem a zároveň u nás hráč prodloužil svoji profesionální smlouvu, která bude pro tuto sezonu přerušena," doplňuje závěrem generální manažer Aleš Kmoníček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz