Sparta ulovila elitního obránce. Ze Švédska přichází Petr Zámorský

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

16. června 2017, 10:15

Václav Jáchim

Hledali elitního obránce – a teď ho mají. Představitelé Sparty dotáhli patrně největší letní nákup, do kádru Pražanů míří Petr Zámorský! Odchovanec Zlína strávil uplynulou sezonu ve švédském týmu z Örebro, nyní se po tříletém angažmá za hranicemi vrací do Tipsport extraligy. "Slibujeme si od něj v první řadě zkvalitnění podpory ofenzivy od obránců a samozřejmě zlepšení přesilových her,“ řekl sparťanským stránkám sportovní manažer Michal Broš.

Fanshop

O stěhování Zámorského do tuzemské nejvyšší soutěže se delší dobu spekulovalo. Byly nejspíš i jiné varianty, účastník mistrovství světa 2014 a 2016 si vybral nakonec Spartu. "Jsem rád, že se klub ozval s nabídkou, která byla od začátku velmi konkrétní, a jednání se mi líbilo. První pocity jsou takové, že se moc těším do nového prostředí, je to pro mě velká výzva. Zájem tak slavného klubu jako je Sparta potěší každého,“ libuje si Zámorský

Člen širšího kádru národního mužstva strávil uplynulý ročník ve švédské SHL, za Örebro sehrál 46 utkání s bilancí šesti gólů a deseti nahrávek. V souvislosti se zájmem Sparty se spekulovalo delší dobu, někdejší bek farmy New York Rangers byl pro Pražany hodně důležitou variantou. "V obraně nám chyběl pravák, takže jsme moc rádi, že se podařilo přivést právě Petra. Jedná se také o stále relativně mladého obránce, který ale na druhou stranu má už hodně zkušeností. Věříme, že na sebe vezme velkou část zodpovědnosti,“ připomíná Michal Broš.

Zámorský má co nabídnout. V sezoně 2013-14 byl oporou extraligových mistrů ze Zlína, načež převzal ocenění pro nejlepšího obránce Tipsport extraligy. Skvělý ročník korunoval startem na svém prvním světovém šampionátu. Zadák s výborným bruslením, čtením hry a střelbou následně zamířil do finského Espoo. Vybojoval si smlouvu s New York Rangers, ovšem na začátku další sezony 2015-16 sehrál jen deset duelů AHL za farmu v Hartfordu a vydal se do švédského Örebro, kde už předtím hrál po stěhování z Finska.

Na severu Evropy strávil i další rok, letos na jaře nicméně vyšlo najevo, že švédský klub se službami zlínského odchovance nadále nepočítá. "Hned dva dny po mém konci sezony ve Švédsku se Sparta ozvala a začaly se řešit veškeré věci. Nakonec z toho vyplynula naše dohoda a podpis smlouvy. Mluvil jsem už i s trenérem Kalousem, který mi řekl, co by ode mě očekával, za což jsem moc rád. Vím, čím mohu být týmu vzhledem ke svému stylu hru prospěšný, a věřím, že to ve Spartě dokážu,“ doplňuje Zámorský na sparťanském webu.

Pro Spartu je aktuálně osmou posilou před startem soutěžního období. A bezpochyby nejzvučnější. Kádr pražského klubu postupně rozšířili finský brankář Sami Aittokallio (Oulu), jiný gólman David Honzík, obránci Tomáš Dvořák (oba K. Vary) s Tomášem Pavelkou (Litvínov), norský útočník Alexander Reichenberg (Storhamar), dosavadní opora Zlína Robert Říčka a americký bruslař Vinny Saponari, který v minulé sezoně nastupoval za norský Frisk Asker.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz