Sparta přišla o tři talenty, zlákal je Salcburk. Ocenění i ztráta, ví Broš

Foto: hcsparta.cz / Karel Málek, Juniorský hokej

27. července 2017, 11:09

Adam Bagar

Pražská Sparta přišla o tři velké dorostenecké talenty. Obránce Filip Hadamczik a útočníci Erik Čermák s Marcelem Barinkou se rozhodli odejít do prestižní akademie v rakouském Salcburku! "Je to pro nás samozřejmě ztráta," přiznává sportovní manažer Michal Broš.

Fanshop

Sedmnáctiletý Hadamczik hrál loni premiérově za starší dorostence, ve 45 zápasech nasbíral 17 bodů. O rok mladší Barinka s Čermákem váleli hlavně za mladší dorost, kterému výrazně pomohli k obhajobě titulu. Dohromady zaznamenali neskutečných 198 bodů. Syn zkušeného obránce pálil ostrými (50+47) a Čermák zase nahrával (28+73).

„Salcburská akademie patří k nejlepším na světě. V Česku jí nemůže nikdo konkurovat.“

Na povedenou sezonu se pokusí navázat v dresu rakouského velkoklubu. „Nemůžeme je zde držet násilím. Můžeme jim nabídnout jen nějaké podmínky, zázemí a také kvalitu. Výsledky ukazují, že to na Spartě funguje dobře. Nicméně v tomhle věku už ty kluky začíná zahraničí lákat,“ uvědomuje si bývalý reprezentační útočník Michal Broš.

Trio talentů se může těšit na veliký luxus, akademie v Salcburku byla postavena společností Red Bull za 60 milionů eur, což je víc než jeden a půl miliardy korun. „Salcburská akademie patří k nejlepším na světě. V Česku jí nemůže nikdo konkurovat, takové podmínky a zázemí těm klukům moc oddílů na světě nenabídne,“ říká Michal Broš.

Pro Spartu je to ztráta, ale zároveň i pochvala. „Je to takové štěstí v neštěstí. Na jednu stranu se můžeme plácat po zádech, že mají v Salcburku zájem o naše kluky, na druhou je to samozřejmě ztráta. Ale je to ocenění naší práce. Salcburk si mohl ukázat na jakéhokoli evropského hráče a chtěl tři naše kluky,“ těší sportovního manažera Sparty.

Hadamczik, Barinka a Čermák budou dál v Česku na očích, Salcburk totiž od letošní sezony naskočí do extraligy staršího dorostu. Jeho účast schválil už v březnu Výkonný výbor ČSLH. Soutěž bude hrát nově 25 týmů a bude rozdělena do pěti skupin. Salcburk v základní části narazí na Olomouc, Jihlavu, Kometu Brno a Warrior Brno.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz