Sparta, nebo Kladno? Hlaváč ještě nekončí, chystá další návrat!

Foto: rytirikladno.cz

26. ledna 2016, 13:30

Václav Jáchim

Poslední soutěžní zápas sehrál loni v prvním kole play off proti Jihlavě. Jan Hlaváč (na snímku) tehdy pomáhal kladenským Rytířům, jejich snaha o průnik do extraligové baráže ale vzala rychle za své a dvojnásobný mistr světa se posléze odmlčel. O Hlaváčovi nebylo dlouho slyšet, už se zdálo, jestli nenapodobí úspěšné vrstevníky Vlasáka a Čajánkem a neuzavře bohatou kariéru. Ovšem všechno je jinak! Střelec zlatého gólu z finále mistrovství světa 1999 ještě nekončí, co nevidět by se měl zase vrátit do tuzemských soutěží.

Fanshop

Kam přesně Jan Hlaváč zamíří, to ještě není úplně jasné. Ale brzy bude! Přestupní termín končí 31. ledna, tedy v neděli. V úvahu přicházejí dvě varianty, bývalý hokejista New York Rangers, Philadelphie, Vancouveru a dalších klubů NHL poslední dobou nastupoval za Kladno a mateřskou Spartu.

U Rytířů by návrat Hlaváče viděli rádi. "O Honzu máme samozřejmě zájem. Tento týden by měl přiletět z Ameriky, pak si spolu sedneme a domluvíme se na případné spolupráci. Ale víme o tom, že nejsme sami, kdo by Hlaváče do týmu chtěl," řekl hokej.cz kladenský sportovní manažer a zároveň asistent David Čermák.

Devětatřicetiletého pražského rodáka láká i Sparta. "S Honzou jsme v kontaktu, potvrdil, že chce dál hrát. Máme o něj zájem, ale všechno je závislé na jeho osobním rozhodnutí," uvedl sportovní manažer klubu Patrik Martinec. Hlaváč tráví většinu roku za Atlantikem, kde má rodinu. Jeho manželku trápí zdravotní potíže, někdejší dlouholetý reprezentant před rokem připomněl, že angažmá ve vlasti vzhledem k tomu bere vždy na kratší intervaly.

V sezoně 2014-15 tak Hlaváč učinil dvakrát: nejprve vypomohl Kladnu v základní části první ligy, pak se vrátil koncem ledna - pro zbytek sezony a play off. Za Rytíře celkem sehrál 20 zápasů, vstřelil sedm gólů a přidal 13 nahrávek, držel si tedy v průměru bod na zápas. Připraven byl tehdy i na případný nástup ve Spartě, která teď o odchovance stojí znovu. "Honza se v Americe připravuje individuálně. Až přiletí, všechno si upřesníme," doplnil Patrik Martinec.

Hlaváč by na Spartě mohl dostat prostor k tomu, aby nabral optimální pohodu a formu. Klub v ofenzivě nemá nouzi, na druhou stranu ostřílený válečník může být zajímavou variantou do vyřazovacích bojů. Třeba z toho všeho vzejde i vzájemná spolupráce, která pomůže Spartě i Kladnu tak, jako tomu bylo už loni. Jasno by mělo být koncem týdne.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz