Sparta mění realizační tým: Kalouse doplní Nedvěd, asistenti končí

Foto: hcsparta.cz

Jiří Kalous skončil na pozici sportovního manažera pražské Sparty. O tom, kdo ho ve funkci nahradí, se jedná. Kalous i nadále zůstává hlavním trenérem, k ruce má nově Jaroslava Nedvěda. Dosavadní asistenti Zdeněk Moták a Jiří Veber u A-mužstva nepokračují.

Fanshop

Když Sparta ve čtvrtfinále Generali play off prohrála s Kometou 0:4 na zápasy, čekání na titul se jí protáhlo na deset let.

Pražané proto chystají změny. „Přiznám se, že stejně jako fanoušci a partneři klubu, se i já cítím být zrazen výkonem týmu ve čtvrtfinále, kde mužstvo během šesti dnů hodilo do koše svoji devítiměsíční tvrdou práci v základní části i Champions Hockey League," řekl otevřeně Petr Bříza, předseda představenstva klubu, pro hcsparta.cz.

„Zároveň znehodnotilo práci představenstva a celého managementu klubu a stejně tak zklamalo své fanoušky a partnery Sparty. Bylo to selhání mužstva od našich lídrů až po posledního hráče na soupisce,“ dodal Bříza.

„Čtvrtfinále bylo selhání mužstva od našich lídrů až po posledního hráče na soupisce.“

Jaroslav Nedvěd, nově jmenovaný asistent Jiřího Kalouse, patří ke klubovým ikonám. Se Spartou slavil dva tituly a v sezoně 2001/2002 převzal trofej pro nejlepšího obránce české nejvyšší soutěže.

Po konci kariéry působil jako trenér sparťanské mládeže. V letošním ročníku dovedl mladší dorost k extraligovému zlatu (viz zde) a zároveň koučuje reprezentaci do šestnácti let.

O novinkách na soupisce budou Pražané informovat později. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz