Sparta má přetlak v obraně. Kdo půjde z kola ven?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

6. července 2017, 16:45

Marek Hedbávný

Na sparťanské soupisce je v současné chvíli devět obránců, kteří mají přes 22 let: předsezonní posily Tomáš Dvořák, Petr Zámorský, Tomáš Pavelka a dále Michal Barinka, Juraj Mikuš, Martin Gernát, Jan Švrček a Richard Nedomlel s Janem Piskáčkem.

Fanshop

Do extraligového utkání přitom mohlo v loňské sezoně naskočit jen osmnáct hokejistů nejuniorského věku, takže většina týmů hrála se šesti beky.  

„Při pohledu na počet obránců je jasné, že všichni hrát nemohou. A určitě takový počet obránců v týmu není ani finančně únosný," připustil v rozhovoru pro hcsparta.cz sportovní manažer Michal Broš.

O šanci v áčku se navíc chtějí poprat mladíci, ale už ne junioři: Petr Kalina a také Ondřej Mikliš s Martinem Jandusem, kteří loni sbírali zkušenosti ve WSM Lize. Do limitu osmnácti hráčů by se započítával i Vojtěch Zeleňák, který je věkem sice stále junior, ale reprezentuje Slovensko.

Příležitost v základní sestavě by tak mohl dostat urostlý devatenáctiletý bek Radek Jeřábek, jemuž byla zároveň nabídnuta možnost účastnit se rozvojového programu Českého svazu ledního hokeje v prvoligových Litoměřicích.

„Při pohledu na počet obránců je jasné, že všichni hrát nemohou."

Pražané naopak nevyloučili další posílení útoku. Sparta totiž bude mít i nadále nejvyšší ambice – zisk extraligového titulu, na který čeká přes deset let. 

Aktuální kádr HC Sparta Praha

Brankáři: David Honzík, Sami Aittokallio, Adam Wolf.

Obránci: Petr Zámorský, Tomáš Dvořák, Michal Barinka, Juraj Mikuš, Tomáš Pavelka, Martin Gernát, Jan Švrček, Richard Nedomlel, Jan Piskáček, Ondřej Mikliš, Vojtěch Zeleňák, Petr Kalina, Martin Jandus, Radek Jeřábek.

Útočníci: Jaroslav Hlinka, Alexander Reichenberg, Petr Kumstát, Lukáš Pech, Miroslav Forman, Lukáš Klimek, Robert Říčka, Vinny Saponari, Dominik Uher, Jiří Smejkal, Petr Vrána, Andrej Kudrna, Jiří Černoch, Ostap Safin, Vojtěch Komárek, Tomáš Pšenička, Ondřej Procházka. 

Lukáš Pech.

Lukáš Pech. | Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz