Smutek vystřídala euforie, Kajaba dal životní gól. Vsetín je blízko postupu

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Tak takový zápas vsetínský Lapač už nezažil hodně let. Tribuny, zaplněné až po střechu, vybuchovaly nadšením a tichly smutkem v sinusoidách podle toho, co se právě událo na ledě. Vsetínští vedli a ve druhé části hry bylo jen otázkou času, kdy odskočí na dvoubrankový rozdíl. Nestalo se. Naopak, v přesilové hře přišla místo střely znovu kombinace, navíc nepřesná, a Chlubna chladnokrevně vyrovnal.

Fanshop

Ve třetí části dělali svým příznivcům radost nejprve Rebelové, ale po Šilhavého trefě se dostali domácí znovu na koně. To však platilo pouze do času 54:40. V něm byl vyloučen Pokorný na dvě plus dvě minuty a začala tak první zkouška nervů fanoušků obou táborů. Domácí odolali a stadionem se začaly nést vítězné chorály.

Opět jen na chvíli. Minutu a tři vteřiny před koncem základní části totiž domácí kapitán Mojžíš už podruhé v utkání vyhodil kotouč mimo mantinel a musel pykat. Havlíčkův Brod zamkl svého soupeře před brankou a v jedné ze skrumáží stáhl Vávra kotouč pod sebe – trestné střílení. K němu se postavil Miroslav Třetina, kapitán Rebelů, a perfektním blafákem poslal zápas do prodloužení.

A co víc, hosté mohli stále pokračovat v přesilovce, tentokráte dokonce čtyřech proti třem. V tu chvilku byla nálada v hledišti, vyjma fanoušků Brodu, na bodě mrazu, ačkoli v hale bylo 25 stupňů. Gejzír už možná nečekaného nadšení však odstartoval René Kajaba, který ujel všem, obhodil i brankáře Nováka a zpečetil osud hostí.

Jakou pozici v tabulce důležitých gólů zaujme ten proti Bruslařům?
Asi nejvýš. Vloni jsem gólem posunul mužstvo do finále, ale letos je to o stupínek výš. Je to kvalifikace, takže tento byl asi můj nejdůležitější.

Zažil jste někdy tak bláznivý zápas?
Bylo to jako na houpačce. My jsme dali gól, soupeř vyrovnal a tak to šlo pořád. No a vyrovnávací branku jsme dostali 25 vteřin před koncem, po naší chybě… To se ale stává. Do prodloužení jsme šli s tím, že musíme ubránit to oslabení. Že můžeme dát gól, to mě vůbec nenapadlo. Vyhrál jsem buly dopředu, abychom ušetřili nějaký čas. Pak jsme měli soupeře dobře pokryté, nepovedla se jim rozehrávka a mně se podařilo plácnout do puku před vyjíždějícím brankářem. Potom se mi sice puk postavil na hranu, ale nakonec jste to trefil přesně.

Netřásly se vám před rozhodující střelou ruce?
Měl jsem to na forhend, což bylo v pohodě. Byl tam ještě jeden soupeřův hráč, ale vůbec jsem to nevnímal. Viděl jsem jenom prázdnou bránu a chtěl ji trefit. Párkrát se mi to letos už stalo, že jsem ji netrefil. Tak jsem to tam poslal a bylo hotovo!

Tím bláznivým zápasem jsem myslel spíš to, jak se střídalo štěstí se smutkem, euforie se zoufalstvím. Myslím tedy na tribunách…
Ano, byla to šílená houpačka. Jsem rád, že se nakonec naklonila na naši stranu. Doufám, že si to všichni fanoušci užili a nikdo z nich nedostal infarkt. Bylo vyprodáno a myslím, že si lidé lepší konec nemohli přát. Samozřejmě, když už jsme to tedy nevyhráli v základním čase. Hokej je krásný právě v tom, že gól může padnout v podstatě kdykoli.

K tříbodové výhře vám scházelo opravdu málo, ale myslím, že ty dva jste brali zaslouženě.
Chtěli jsme na soupeře vlítnout, dohrávat souboje, co nejvíce soupeři hru znepříjemnit. Hráli jsme na čtyři útoky, abychom měli co nejvíce času na odpočinek. Chci poděkovat všem klukům, byl to super odbojovaný zápas.

Bylo těžké jít na led na začátku prodloužení, těsně po inkasované brance a ještě do oslabení?
Já jsem to ani moc nevnímal. Předtím jsme hráli pět minut v oslabení na šest útočníků. Byl jsem rád, že před prodloužením byla pauza a trochu jsem si odpočinul. Byli jsme odhodláni to ubránit a pak se pokusit rozhodnout.

Nyní máte výhodu posledního utkání v Jablonci. Navíc Brod si určitě sáhl hodně hluboko do rezervoáru sil.
Myslím, že to výhoda určitě může být. Čtyři dny odpočinku jsou hrozně moc. Jablonci už o nic nejde, ale určitě se budou snažit. Rozhodně jim budeme v Brodě fandit. Utkání v Jablonci ale nemůžeme ani v nejmenším podcenit. Budeme odpočatí, pojedeme tam už o den dříve, budeme znát výsledek úterního zápasu a uděláme všechno pro to, abychom postoupili.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz