Slováci se radují: Nechceme se jen zúčastnit, ale i něco dokázat!

Foto: iihf.com

„Těchto her se nechceme jen zúčastnit, ale i něco dokázat!" hlásí asistent slovenské reprezentace Vladimír Országh. A opravdu: Slováci v prvním zápase překvapili výhrou nad Rusy.

Nový fanshop

Olympijští sportovci z Ruska v čele s Kovalčukem, Dacjukem, Šipačovem nebo Vojnovem jsou přitom hlavními favority turnaje. „Neporážejí se každý den a už vůbec ne právě na olympiádě. Je to obrovský úspěch," potvrzuje pro sport.aktuality.sk útočník Peter Ölvecký.

Už před zápasem by si na vítězství Slováků vsadil málokdo, a co teprve po pěti minutách – Rusové totiž bleskově vedli 2:0.

Jenže Slováci udělali z komára velblouda, nebo chcete-li z komára ťavu – čtyři střely z první třetiny proměnili ve dva góly: nejprve se prosadil Ölvecký a pak vyrovnal liberecký Martin Bakoš.

„Ze začátku jsme byli trochu nervózní, protože jsme věděli, kolik hvězd proti nám stojí. Po našem prvním gólu jsme ale začali věřit, že s nimi můžeme hrát," přiznal obránce Dominik Graňák.

„Byli jsme trochu nervózní, protože jsme věděli, kolik hvězd proti nám stojí."

A nejen, že s nimi Slováci dokázali hrát, ale oni je dokázali i porazit! Ve 49. minutě dal vítězný gól Peter Čerešňák. „Nikdo to nevzdával, kluci sa vrhali do střel a blokovali je. Hráli jako jeden tým," těší trenéra Craiga Ramsayho. „Zdůrazňovali jsme, že když si nebudeme věřit, tak nemůžeme zvítězit," dodal pro slovenská média.

Jedním z hrdinů utkání byl brankář Branislav Konrád, kterému hodně pomohli obětaví spoluhráči. „Chlapci musí mít spoustu modřin," zmínil jejich skákání do střel. „Tahle výhra nám do dalších bojů může pomoct, ale nesmíme zaspat. Je to první zápas a turnaj je ještě dlouhý," burcuje Martin Bakoš, další z extraligových hráčů ve slovenském výběru.

Tabulka skupiny B po prvních zápasech

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Slovensko 1 1 0 0 0 3:2 3
2. Slovinsko 1 0 1 0 0 3:2 2
3. USA 1 0 0 1 0 2:3 1
5. OAR 1 0 0 0 1 2:3 0

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz