Sledge hokejisté Sparty znovu zdolali Čínu a v Ufě berou bronz

19. ledna 2017, 12:57

Michal Sedláček

(UFA, od našeho zpravodaje) Sledge hokejisté pražské Sparty mají za sebou mezinárodní turnaj v Ufě. Odvážejí si z něj bronzové medaile, které jim připadly díky dvěma výhrám nad Čínou. Ve čtyřčlenné skupině obsadila Sparta třetí místo, následující souboj o bronz ovládla bez problémů 5:1. Zlato slaví ruský Phoenix, jenž ve finále zdolal italské Tirol Eagles 7:1.

Fanshop

V prvním vzájemném utkání porazila Sparta Čínu vysoko 14:1, a tak se čekalo, zda si podobně dobře povede i v zápase o bronz. Tentokrát už to ale tak lehké nebylo. "Trochu se asi i projevila únava po středečních zápasech, kdy jsme hráli dvě utkání za sebou. Hlavně to byly nejtěžší zápasy tohoto turnaje, což se projevilo. Taky jsem si všiml, že Číňani začali vymýšlet i založení útoku, což v prvním zápase nebylo. To byl spíš takový chaos než hokej," hledal příčiny ve změně hry obou týmů oproti prvnímu duelu kapitán Sparty Zdeněk Krupička.

14:1. Sledge hokejisté Sparty začali turnaj v Ufě nadílkou »

Před zápasem panovaly trochu obavy, aby hráči po hladké výhře v prvním duelu svého soka nepodcenili. "Říkali jsme si v kabině, že je podcenit nemůžeme a že do toho musíme jít stejně jako na Phoenix nebo Eagles. Ale nevím, co měl nakonec každý v hlavě," usmívá se Krupička. "Nečekal jsem, že to bude až takto divoké. Ke každému zápasu přistupuji tak, jako by tam stál mistr světa. Bylo vidět, že kluci to trochu podcenili. První zápas vyhráli 14:1, tak si řekli, že to nějak půjde. Číňani se ale nabudili a výkonost jim rostla zápas od zápasu," přidává svůj pohled kouč Sparty Jan Katauer.

S konečným třetím místem panuje v táboře Sparty velká spokojenost. "Pro nás je to moc velký úspěch. Jeli jsme si sem zahrát a získat zkušenosti. Vzali jsme s sebou nováčky, pro které je to největší motivace, a mohli si vyzkoušet, jaké to je na mezinárodní úrovni. Jsme spokojení, protože takové výsledy s Phoenixem a Eagles jsme vůbec nečekali. Kdyby nám to někdo řekl před zápasem, tak si možná budeme ťukat na čelo. Díky tomu, že jsme do toho dali všechno, co jsme mohli, tak to dopadlo úplně nejlépe, jak mohlo," zářil spokojený kapitán Sparty.

Dvě porážky s příchutí výher. Sparťané si v Ufě zahrají o bronz »

"S výsledek spokojený jsem. Bereme medaili, pro tu jsme taky přijeli, takže mise splněna," přidává se Katauer. Zdeněk Krupička se na výhře nad Čínou podílel gólem a asistencí, ale největší radost má z výkonu proti ruskému celku. "Člověk má radost, když dá gól i asistenci, ale asi zápas s Phoenixem byl z mé strany nejlepší. Tam jsem si opravdu plnil tu svou roli beka. Samozřejmě má člověk tendenci si dát gól, ale musím si zvyknout, že jsem teď na beku. Proti Phoenixu se mi povedlo udržet Rusy, aby si nevyjížděli tak dopředu. Těší mě ale i góly a přihrávky. První zápas se mi dokonce povedlo dát gól z půlky, takže to když tam zapadne, tak to potěší," říká s úsměvem.

Ze zlata se nakonec raduje domácí Phoenix, který za sebou nechal italské South Tirol Eagles – finále vyhrál jasným poměrem 7:1. Třetí je Sparta a na čtvrtém místě skončil tým Číny. Brankář Sparty Michal Vápenka byl navíc vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje.

HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ – ISH TEAM OF CHINA 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Šafránek (Z. Krupička, Kubeš), 20. Zapletal, 24. Z. Krupička (Kubeš), 33. Kubeš (Šafránek), 38. Kubeš (Zapletal) – 31. Feng (Xuesong).

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Z. Krupička, Zapletal, Doležal – J. Krupička, Kubeš, Šafránek, Novotný, Mekleš, Nachtigalová, Frolík. Trenér: Jan Katauer.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz