Slavné jméno v Pardubicích. Z Dánska získaly střelce Quennevilla

Foto: Aalborg Pirates

7. července 2017, 18:55

Martin Voltr

Už třetí kanadskou posilu hlásí hokejisté pardubického Dynama. K obráncům Jacobu Cardwellovi a Tyi Wishartovi se nyní přidal útočník Peter Quenneville, jehož pojí příbuzenské vztahy se známým trenérem Joelem Quennevillem. 23letý hokejista se do Evropy vydal už loni a v uplynulém ročníku byl se 30 góly nejlepším střelcem dánské ligy.

Fanshop

Pardubičtí hokejisté se k další fázi letní přípravy sejdou netradičně brzy, už tuto neděli. Krátce předtím oznámil klub další zajímavou posilu. Peter Quenneville byl v roce 2013 draftován Columbusem jako 195. hráč celkového pořadí, v juniorských USHL a WHL vždy překonal průměr bodu na zápas, leč do nejslavnější ligy nikdy nenakoukl. Jeden jediný zápas odehrál na farmě v Lake Erie, loni se poprvé vydal na evropský kontinent.

A v dánském Aalborgu prokázal své střelecké instinkty – ve 45 zápasech vstřelil 30 gólů, čímž opanoval tabulky celé soutěže, a navrch přidal 19 asistencí. V sedmi utkáních play off zapsal tři body. „Hovoří za něj statistiky, je výborným střelcem. Kde působil, tam se prosazoval a měl i dvacet třicet gólů za sezonu. Je dynamickým bruslivým hráčem, který má čich na góly, a věříme, že toto potvrdí i v našem dresu,“ řekl generální manažer Dynama Dušan Salfický.

Pardubice chystají kemp à la NHL. Přijede několik hráčů na zkoušku »

Úkoly mladého forvarda, který má kromě hry na pravém křídle zkušenosti také s pozicí centra, budou po zapracování do kádru jasné. „Získali jsme na něj kladné reference a dospěli jsme k závěru, že by nám mohl pomoci zejména v koncovce,“ uvedl Salfický.

Na rozdíl od některých jiných hráčů, kteří na východ Čech dorazí zatím jen na testy, klub s Quennevillem rovnou uzavřel smlouvu. K týmu se ale připojí o trochu později. „Nyní je na kempu v zámoří s hráči z NHL, který měl již domluvený dlouho dopředu. Jsme domluveni, že přiletí 18. července,“ doplnil pardubický šéf.

Ve třiadvaceti letech toho má rodák z Edmontonu ještě spoustu před sebou, účastník baráže z posledního ročníku Tipsport extraligy tak věří v jeho velký potenciál. „Peter je mladým hráčem se stoupající výkonností v každé sezoně, což se dá předpokládat i u nás. Podle informací a materiálů, které jsme o něm získali, má vrozený střelecký instinkt. Prošel zámořskými soutěžemi, prosadil se v těžké Western Hockey League, v devatenácti letech byl v západním výběru kanadské reprezentace, to také leccos znamená. V minulé sezoně vstřelil v Dánsku třicet branek, to je těžké v kterékoliv soutěži. Má veliké ambice, chce se rozvíjet a prosadit se, nyní je na kempu hráčů NHL, kde zdokonaluje své dovednosti,“ řekl sportovní manažer klubu Pavel Marek.

Ztráta 72 milionů? Ani ne 40, brání se v Pardubicích. Chystají opatření »

O kvalitních hokejových genech Petera Quennevilla není pochyb. Bratrancem jeho otce je veleúspěšný trenér Joel Quenneville, jenž od sezony 2008/09 působí na lavičce Chicaga a za tu dobu získal s Blackhawks tři Stanley Cupy. Mladší bratr John se zase natrvalo pokouší prosadit do kádru New Jersey Devils, kde loni odehrál 12 zápasů. Do rodiny se navrch v roce 2011 přiženil Johnny Boychuk, obránce New York Islanders.

Perspektivního útočníka nyní čeká adaptace na nové prostředí nejvyšší české soutěže. „Jsem velmi potěšen zájmem Pardubic o mé služby. Chci svými schopnostmi pomoci celé organizaci k cestě vzhůru a k úspěchům,“ vzkázal Peter Quenneville. „Vyhlížím angažmá v Dynamu jako další důležitý krok ve své kariéře a velikou šanci se prosadit v kvalitní evropské soutěži. Rád bych zde navázal na své výkony z minulé sezony,“ dodal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz