Slávističtí srdcaři chtějí do semifinále. Chybět budou Schleiss i Endál

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Z účastníků play off daly v základní části méně branek jen Benátky nad Jizerou. Slavia navíc před čtvrtfinálovým soubojem s Třebíčí přišla o útočníky Lukáše Endála (Havlíčkův Brod) a Jana Schleisse (Plzeň).

Fanshop

Preview k čtvrtfinále WSM Ligy – HC Slavia Praha vs. SK Horácká Slavia Třebíč.

Obranu i brankářský post mají sešívaní kvalitní, právě produktivita by je ale mohla stát postup do dalšího kola.

Slavia má tři dominantní hráče – brankáře Dominika Frodla, obránce Ronalda Knota a centra Davida Šafránka, kteří přečkali i finanční situací vynucenou přestavbu kádru na začátku října.

Kolem této trojice se skládalo nové mužstvo. Přestože Slavia výrazně snížila rozpočet, oproti loňské sezoně získala jen o šest bodů méně a její výkony patří k nejpříjemnějším překvapením dosavadního ročníku WSM Ligy. 

Před čtvrtfinále s Horáckou Slavií přesto sáhli trenéři ke změně kapitána. Dvaadvacetiletého Ronalda Knota vystřídal o šestnáct let starší Jan Novák. „To, proč ke změně došlo, bych ponechal jako interní věc. Byly tu určité věci, se kterými jsme nebyli spokojení. Nelíbilo se nám naše vystoupení v domácím zápase proti Ústí, který jsme prohráli. Po něm jsme se rozhodli pro změnu. Nebylo to nic podstatného, ani nic proti Ronymu, ale prostě jsme ten krok udělali a i Rony to vzal," nastínil pro hc-slavia.cz trenér Milan Razým.

Vzájemné zápasy s Třebíčí
Třebíč 5:2 Slavia
Slavia 3:2pr. Třebíč
Třebíč 2:0 Slavia
Slavia 3:2pr. Třebíč 

Tip Hokej.cz: semifinále

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Soupiska

Brankáři: Dominik Frodl, Patrik Polívka, David Pírs

Obránci: Ronald Knot, Jan Pohl, Jan Novák, Pavel Kolařík, Martin Bača, Jan Holý, Antonín Růžička, Dominik Valík, Tomáš Andrlík

Útočníci: David Šafránek, Petr Beránek, Zdeněk Kubica, Martin Šagát, Jiří Rys, Jiří Půhoný, Václav Pletka, Maritn Kadlec, Václav Jankovský, Václav Krliš, Jan Müller, Daniel Kružík, David Matějka, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Petr Tejral, Jaromír Kverka, Lukáš Endál

Pohled Hokej.cz

Brankáři (11/15): Dominik Frodl má výrazný podíl na tom, že se Slavia i po obměně kádru udržela na pozicích zaručujících přímý postup do čtvrtfinále. Naskočil do 28 zápasů, z nichž hned dvacet dovedl do vítězného konce. V úspěšnosti zákroků (94,21 %) byl ve WSM Lize lepší pouze Miroslav Svoboda a průměr inkasovaných gólů stlačil na 1,87. Ryšavý brankář má nakročeno k zajímavé kariéře. Je mu stále dvacet let. Do dobré formy se dostal i Frodlův kolega Patrik Polívka.

Obránci (8/15): Už před sezonou byl Ronald Knot považován za hlavního tahouna slávistické obrany. Jeho přínos ještě vzrostl poté, co začali Eden hromadně opouštět hráči. Hokejové znovuzrození zažívá Jan Novák. Dalším srdcařem je Pavel Kolařík. Oba veteráni hrají na hranici svých možností a pro sešívaný dres by dýchali. Ofenzivu nejlépe podporuje Jan Pohl a tvrdou hrou si na ledě dělá respekt Martin Bača. Body sbírá konstruktivní obránce a nájezdový žolík Jan Holý.

Útočníci (7/15): Rozdílovým hráčem je urostlý centr David Šafránek. Petr Beránek v Edenu po příchodu z Litoměřic střelecky ožil. Z Mountfieldu zapůjčený útočník není ani zdaleka posledním, kdo ve Slavii začal podávat lepší výkony, než tomu bylo v předchozím angažmá. Z Kolína si Slavia vytáhla Václava Jankovského, který získal dvacet bodů. Zkušenosti mají Václav Pletka, Zdeněk Kubica a Martin Šagát. Důraz vnese do hry Jiří Rys a aktivní pohyb Martin Kadlec. Z Frýdku-Místku přišel Jiří Půhoný, který se letos hledá, má však potenciál rozhodovat zápasy. Pražané nemají špatný útok, chybí jim však typičtí střelci, a proto moc gólů nedávají. Znát budou odchody Lukáše Endála a Jana Schleisse. 

Přesilové hry (1/3): Nejlepším slávistickým střelcem v přesilových hrách je Antonín Dušek, jenže ten už hraje v Karlových Varech. Od modré čáry pálí Jan Pohl s Ronaldem Knotem. Opřít se do toho umí Jan Novák, který na začátku tisíciletí patřil k nejlepším přesilovkovým bekům v extralize, nebo Jan Holý. Z útočníků se daří Petru Beránkovi. Obávaného kanonýra ovšem Slavia nemá. 

Samostatné nájezdy (2/3): Slavia vyhrála tři z pěti zápasů, které rozhodovaly samostatné nájezdy. O vítězné góly se podělili Jaromír Kverka (momentálně na marodce), Petr Beránek a Jan Holý. 

Aktuální forma (2/3): V posledních pěti kolech základní části nestačila Slavia pouze na Ústí nad Labem, jinak ale dovezla vítězství z Přerova nebo Frýdku-Místku. Sešívaní předvádějí po obměně kádru obdivuhodné výkony.

Ostatní (4/5): Čtvrté místo po základní části je pro Slavii úspěchem. Klub si prošel těžkými časy a na pomoc se vrátili srdcaři Pavel Kolařík a Jan Novák. Sešívaným vyšly i příchody hráčů z Plzně nebo Hradce Králové. Týmu tak nechybějí srdce ani zkušenosti. 

Celkem: 35/59
Hodnocení Třebíče podle Hokej.cz (viz příští článek): 31/59

Tři opory

Ronald Knot – David Šafránek – Dominik Frodl.

Ronald Knot – David Šafránek – Dominik Frodl. | Foto: hc-slavia.cz

Porovnání s Třebíčí

Úspěšnost přesilovek: 
Slavia (14,93 %), 
Třebíč (15,57 %).

Úspěšnost oslabení: 
Slavia (78,07 %), 
Třebíč (86,36 %).

Skóre ze základní části: 
Slavia (128:134, - 6), 
Třebíč (135:144, - 11).

Návštěvnost: 
Slavia (1 030 diváků), 
Třebíč (1 623 diváků).

Střely za zápas: 
Slavia (31,87 střel), 
Třebíč (30,40 střel).

Trestné minuty: 
Slavia (655 TM), 
Třebíč (581 TM).

Bilance z posledních 10 zápasů: 
Slavia (5 výher, 5 porážek),
Třebíč (5 výher, 5 porážek).

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz