Skinner opouští Piráty. O Ruttu a Kämpfa mají zájem v zahraničí

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

25. dubna 2017, 10:18

Adam Bagar

V Chomutově mají fantastickou partu, která to letos dotáhla až do semifinále Generali play off. Vladimír Růžička chce proto mančaft udržet co nejvíc pohromadě. Změn zdaleka nebude tolik jako před startem uplynulého ročníku, ale nějaké jistě přijdou. Piráty opouští Brett Skinner. Otazníky visí u Juraja Valacha, Jana Rutty a Davida Kämpfa.

Fanshop

Po neskutečném obratu vyřadili Mladou Boleslav, následně si vyšlápli na ambiciózní Oceláře a v semifinále potrápili také Liberec! Chomutovští hokejisté mají za sebou super sezonu, kterou zakončili na nečekaném čtvrtém místě. "Chci, aby mužstvo zůstalo pohromadě. Jeho kostra se ukázala jako dobrá a budeme s ní dál pracovat," přeje si kouč Vladimír Růžička.

Ten už po semifinálovém vyřazení ujistil, že změn v hráčském kádru nebude zdaleka tolik jako před startem sezony 2016-17. Ale nějaké samozřejmě přijdou. "Určitě odchází kanadský obránce Brett Skinner. A ještě trochu řešíme Juraje Valacha, u kterého je to ze známých důvodů těžké. Může se také objevit zájem o naše hráče ze zahraničí," líčí na klubovém webu.

"Rutta s Kämpfem jsou pro nás klíčovými hráči, bylo by to oslabení."

Ten možná přijde o produktivního obránce Jan Ruttu, který v uplynulé sezoně zazářil 45 body. "Má platnou smlouvu, ale je o něj zájem v zahraničí, protože měl dobrou sezonu a podle mého má velkou šanci dostat se na světový šampionát. Má ve smlouvě klauzuli o možném odchodu, pokud klub bude souhlasit," říká s tím, že otazník visí i nad Davidem Kämpfem.

"Spekuluje se o zájmu ze zámoří. A to nemůže klub nijak ovlivnit, pokud ho někdo v Americe bude chtít podepsat. I on má nadále platnou smlouvu, takže budeme čekat, jak to dopadne." Pro Piráty by jejich případný odchod byl obrovskou ztrátou. Zatímco Rutta patřil ke klíčovým zadákům, Kämpf s 41 body k nejproduktivnějším útočníkům Růžičkova výběru.

Růžička dá prostor mladým hráčům, počítá s Laukem a Buchtelou

"Oslabení by to bylo a museli bychom na to zareagovat příchody jiných hráčů. Uvidíme, jak se celá situace vyvine. NHL neovlivní nikdo. David tady odehrál výborné sezony a hrát v zámoří by ro něj byla výzva, pokud by tam podepsal smlouvu. Když ne, bude hrát u nás. Oba ti kluci jsou pro nás klíčovými hráči," přiznává třiapadesátiletý chomutovský lodivod.

Ten chce do mančaftu zabudovat také další mladé hráče. "Protože chomutovská mládež je na velmi dobré úrovni, ti kluci by měli dostávat prostor. Na příští sezonu už počítáme s Jakubem Laukem, který mě překvapil a hrál hodně dobře. Chtěl bych zařadit i beka Ondřeje Buchtelu. Těch adeptů je více, ale musíme pomalu a opatrně," uzavírá Vladimír Růžička.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz