Šimek má jasno. Liberecký obránce odchází do San Jose!

Foto: Michal Eger

21. května 2017, 21:16

Martin Voltr

Už dlouhou dobu bylo jasné, že Radim Šimek odejde z Liberce a vyrazí zkusit štěstí do zámořské NHL. Čtyřiadvacetiletý bek podle svých slov o novém angažmá věděl už před mistrovstvím světa, nyní je konec veškerým spekulacím. Šimek se podle serveru iSport.cz dohodl na roční smlouvě se San Jose Sharks!

Fanshop

Za poslední tři sezony byste v Tipsport extralize sotva našli větší kometu. Ještě pár let zpátky brousil Šimek led v mateřských Benátkách nad Jizerou, rychle se ale vyrýsoval do role klíčového obránce Bílých Tygrů. Severočechy loni dotáhl k mistrovskému titulu, vzápětí si poprvé zahrál na mistrovství světa. Nyní přidal extraligové stříbro a druhou účast na šampionátu, který se mu navzdory týmovému neúspěchu povedl velmi dobře.

V Liberci se s Šimkem už rozloučili, tvořivý zadák upínal svoje myšlenky k zámoří. Nabídku měl z několika klubů, hlasitě se mluvilo o New York Rangers. Nakonec se ale domluvil v San Jose! „Mohu to potvrdit,“ řekl serveru iSport.cz hráčův agent Petr Hemský. „Sharks byli pružnější,“ zdůvodnil volbu klubu z Kalifornie, kde se Šimek připojí ke svému krajanovi – útočníkovi Tomáši Hertlovi.

Mladý obránce podepsal roční smlouvu v maximální možné nováčkovské výši. V případě, že bude hrát v prvním týmu Sharks, by si měl vydělat okolo 830 tisíc dolarů.

Radim Šimek se tak přidal k dalším českým nedraftovaným hráčům, kteří z Evropy nedávno zamířili do nejslavnější soutěže světa – Jakubu Jeřábkovi (Montreal), Davidu Kämpfovi (Chicago) a Matěji Machovskému (Detroit). Ve hře byl přitom odchod už po předchozí veleúspěšné sezoně, ovšem tehdy ještě vydržel.

„Dohodli jsme se, že počkáme rok, během něhož zapracuje na hře, která se praktikuje v NHL, a zlepší se v angličtině. Obojí se povedlo,“ uvedl Šimkův agent ze společnosti Asports Hemský.

V uplynulém ročníku Tipsport extraligy nasbíral včetně play off v 58 zápasech 32 bodů (13+19), na mistrovství světa přidal dva body (1+1). Teď se Šimek vůbec poprvé v kariéře vydá do zahraničí. „Radimův vzestup je obdivuhodný, zastupuju ho čtyři roky a za tu dobu udělal obrovský pokrok. Díky své houževnatosti, pracovitosti a s pomocí libereckého klubu se z prvoligové farmy Bílých Tygrů vypracoval až ke kontraktu v NHL,“ doplnil Petr Hemský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz