Se Šmídem či Bakošem, ale bez řady opor. Udrží se Tygři nahoře?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

6. září 2017, 11:39

Adam Bagar

Dvakrát za sebou ovládli dlouhodobou část, vloni premiérově slavili mistrovský titul a letos brali stříbro, když ve finále podlehli Kometě. Úřadující vicemistr z Liberce myslí znovu hodně vysoko, přestože jej opustilo několik klíčových opor a v nové sezoně se s ním příliš nepočítá.

Fanshop

Liberecká obrana ztratila dva své klenoty, Radim Šimek se pokusí prosadit do kádru San Jose, Ondřej Vitásek vyzkouší v Örebro nejvyšší švédskou soutěž. Chybět budou také tři útočníci, Jakub Valský, Vladimír Svačina či kapitán Branko Radivojevič, který se vrátil do Trenčína. Kariéru navíc ukončil slovenský gólman Ján Lašák.

Nahradil jej dvacetiletý Aleš Stezka. Bývalý gólman zámořské USHL bude krýt záda Romanu Willovi, který by měl být jasnou jedničkou Bílých Tygrů. „Sázím na Romana s veškerou svou důvěrou. Aleš bude získávat zkušenost v Benátkách, ale také dostane šanci. Doufám, že splní, co od něj čekám,“ hlásí pro ČTK kouč Filip Pešán.

„Sázím na Romana s veškerou svou důvěrou.“

Kromě Stezky získali Severočeši do svých řad několik dalších posil. Obranu by měl vyztužit Ladislav Šmíd, který v uplynulé sezoně neodehrál kvůli zdravotním problémům jediné utkání NHL. Útočné řady pak rozšířili třinecký talent Lukáš Jašek či navrátilec z ruské KHL útočník Martin Bakoš, od nějž si pod Ještědem dost slibují.

Pokračuje také úspěšná spolupráce s Benátkami nad Jizerou. „Jsem hrozně rád za to, že máme oporu i v hráčích Benátek. Máme širší kádr a jsou hráči jako třeba Daniel Špaček, který sehrál fantastické zápasy v Lize mistrů. Je skvělé, že kádr není nijak omezený,“ pochvaluje si Filip Pešán, jenž má na starost i reprezentační dvacítku.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Už v Lize mistrů si Liberec otestoval fungování bez jeho přítomnosti, stejná situace nastane při MS na přelomu roku. Tým dočasně povede asistent Karel Mlejnek. „Je to pro nás novinka, ale půjde maximálně o čtyři týdny a v době dnešní techniky nebudeme bez kontaktu. Věřím, že to bude fungovat jako dosud,“ sděluje Mlejnek.

Liberec dvakrát v řadě hrál finále, jeho základním cílem je opět postup do vyřazovacích bojů. „Byli bychom rádi, kdybychom zase hráli v klidu, vyhnuli se předkolu a umístili se ideálně do čtyřky, abychom čtvrtfinále rozehráli doma. Poslední roky se to dařilo a určitě nechceme tyto pozice ztrácet,“ líčí generální manažer Ctibor Jech.

Jech: Chceme zhodnocovat práci s juniorkou a Benátkami

Rozpočet klubu zůstává podobný jako v minulých dvou letech. „Nemáme možnost rozpočet navyšovat, ale jsme rádi za to, že to je takhle v současném stavu možné držet i nadále. Spíš se snažíme jej lehce ponížit. Nemůžeme se pouštět do nákupů drahých hráčů, místo toho chceme zhodnocovat práci s juniorkou a Benátkami,“ říká.

Před startem soutěže Liberec sehrál sedm zápasů, včetně čtyř v Lize mistrů. Pešánova družina měla bilanci čtyř vítězství a tří porážek. Uznávaného kouče však může těšit hlavně Bakošova střelecká fazóna, slovenský útočník v přípravě nasázel devět branek. Další může přidat hned v pátek, kdy Bílí Tygři hostí ambiciózní Mountfield.

Kádr Bílí Tygři Liberec 2017-18

Brankáři:
Lukáš Hosnedl, Aleš Stezka, Roman Will.

Obránci:
Lukáš Derner, Tomáš Havlín, Adam Jánošík, Petr Kolmann, Tomáš Mojžíš, Michal Plutnar, Filip Pyrochta, Martin Ševc, Ladislav Šmíd.

Útočníci:
Martin Bakoš, Milan Bartovič, Mário Bližňák, Michal Bulíř, Adam Dlouhý, Kryštof Hrabík, Lukáš Jašek, Petr Jelínek, Lukáš Krenželok, Dominik Lakatoš, Jan Ordoš, Matěj Psota, Jan Stránský, Daniel Špaček, Lukáš Vantuch, Radek Veselý, Jaroslav Vlach.

Příchody do klubu Bílí Tygři Liberec

Lukáš Jašek (Třinec)
Aleš Stezka (Chicago Steel)
Ladislav Šmíd (Calgary)
Martin Bakoš (Kunlun)

Odchody z klubu Bílí Tygři Liberec

Ján Lašák (ukončil kariéru)
Vladimír Svačina (Třinec)
Ondřej Vitásek (Örebro)
Jakub Valský (Mladá Boleslav)
Branko Radivojevič (Trenčín)
Radim Šimek (San Jose)

Zápasy Liberce před sezonou 2017-18

28.07. Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 3:4 pp (Krenželok, Plutnar, Šmíd)
03.08. Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 1:6 (Bakoš 2, Ordoš, Lakatoš, Stránský, Bartovič)
17.08. Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 4:1 (Jelínek 2, Bakoš, Krenželok).
24.08. Bílí Tygři Liberec – Växjö Lakers 3:4 pp (Bakoš, Ordoš, Lakatoš)
26.08. Bílí Tygři Liberec – Cardiff Devils 5:2 (Krenželok, Bakoš, Bulíř, Špaček, Bartovič)
31.08. Cardiff Devils – Bílí Tygři Liberec 3:7 (Bakoš 3, Ordoš 2, Stránský, Pyrochta)
02.09. Växjö Lakers – Bílí Tygři Liberec 6:3 (Bakoš, Jelínek, Hrabík)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz