Šatan našel náhradu za Cígera, Slováky povede Kanaďan Ramsay

9. srpna 2017, 20:55

Adam Bagar

Slovenský národní tým nově povede Kanaďan Craig Ramsay. Zkušený kouč se s tamním svazem dohodl na dvouletém kontraktu do MS 2019, jež se bude hrát v Bratislavě a Košicích. Nástupce Zdena Cígera se poprvé na slovenské střídačce objeví už za dva týdny v přípravných zápasech proti Česku.

Fanshop

Nový generální manažer Miroslav Šatan se netajil tím, že chce na slovenskou střídačku zlákat zahraničního odborníka. Ve hře bylo více jmen, ale nakonec ukázal na bývalého útočníka NHL. "Výběrový proces probíhal několik dní až týdnů, ale takto intenzivně až v posledních dnech," přiznal Šatan slovenským novinářům na vyhlášení Hokejisty roku.

"Jsem rád, že takový odborník přijde k nám a pomůže nám přenastavit nebo nasměrovat hokej nějakými novými odbornými věcmi k nové epoše."

Craig Ramsay je pro Slováky ideální variantou. "Jsem rád, že takový odborník, který působil v zámořské NHL jako hráč a dlouhá léta jako kouč v různých rolích, přijde k nám a pomůže nám přenastavit nebo nasměrovat hokej nějakými novými odbornými věcmi k nové epoše," řekl Šatan na adresu nového lodivoda slovenského národního výběru.

Ramsay by měl na Slovensko přiletět příští týden, už 23. a 24. srpna narazí Slováci v Třinci a v Žilině na českou reprezentaci. "Čas se krátí. Protože se to teď čerstvě upeklo, ještě musíme doladit některé věci, ale realizační tým budeme konzultovat a vybírat společně. Tak, aby vše mohlo fungovat co nejlépe," prozradil generální manažer Slováků.

Ramsay bude zároveň poradcem trenérů mládežnických výběrů

Naše východní sousedy naposledy vedl Zdeno Cíger, zahraničního kouče budou mít po dvou sezonách. V letech 2011 až 2015 je vedl bývalý český trenér Vladimír Vůjtek, jenž po MS 2011 nahradil Kanaďana Glena Hanlona. Teď se taktovky ujme Craig Ramsay, který celou hráčskou kariéru v NHL strávil v dresu Buffala, za které sehrál 1070 utkání.

Jako hlavní trenér vedl v NHL právě Sabres, Philadelphii a také Atlantu. Před třinácti lety se jako asistent podílel na zisku Stanley Cupu v Tampě Bay. Naposledy pracoval jako konzultant v Montrealu. Na Slovensku bude mít hned dvě role, nový trenér seniorské reprezentace bude zároveň poradcem trenérů slovenských mládežnických výběrů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz