S Raketou na Mars za zlatem? Na USA si věříme, hlásí Přikryl

Foto: Karel Švec, cslh.cz

27. srpna 2017, 8:51

Adam Bagar

Tři zápasy, devět bodů a fantastické skóre 25:1. Reprezentanti do sedmnácti let zatím na domácím turnaji v Porubě dominují, ale teď je čeká klíčový zápas. V boji dvou suverénů si to rozdají s Američany o vítězný pohár! "Jeli jsme tady s jasným cílem vyhrát zlato," přiznává plzeňský útočník Filip Přikryl. Třaskavé finále je na programu od 16:30, sledovat ho můžete na HokejkaTV.

Fanshop

Mladí reprezentanti si před velkou bitvou vychutnali Švýcary, jejich brankostroj se zastavil až na čísle deset. "Ten výsledek 10:1 možná vyzní jednoznačně, ale bylo to strašně těžké utkání. Dlouho jsme vedli jen o gól, ale byli jsme trpěliví, šli za tím a věřili, že nám tam něco spadne," říká šestnáctiletý útočník.

První dějství nebylo z českého pohledu ideální, ale v tom druhém mladíci spustili další útočný koncert. "Většinou dáme gól, pak to nějak nakopneme, začnou se k nám odrážet puky a padají další," culí se Filip Přikryl. Ten se sám dvakrát trefil do černého a se čtyřmi body byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

"Skóre 25:1? Neskutečné! Ale na tohle musíme zapomenout a porazit Američany."

"Nemohu říct, že jsem spokojený. Vždycky to může být lepší. Třeba první třetina z mé strany nebyla ideální. Ale jsem rád, že mi to tam dvakrát spadlo. Po předchozích dvou zápasech jsem cítil, že bych mohl konečně proměňovat šance, které jsem měl," hlásí Přikryl, který v novém ročníku zapsal už 11 bodů.

Ćeši proti Německu a Slovensku neinkasovali, gól v jejich síti je trošku mrzel. Jejich turnajová neprůstřelnost se zastavila na více než 156 minutách. "Je to škoda, ale šli jsme do toho s tím, že chceme soupeře přejet, což se povedlo. Ale takové chyby dělat nemůžeme, v neděli to může rozhodnout," upozorňuje.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Sedmnáctka zatím prochází turnajem hladce, po třech utkáních má skóre 25:1, ale nyní ji čeká klíčová bitva. "To skóre je neskutečné, ale přijeli jsme sem s jediným cílem vyhrát zlato. Takže na tohle musíme zapomenout a porazit Američany. Chceme vyhrát, mají výborné hráče, ale my si na ně věříme," hlásí.

Kolikrát bude tentokrát hrát známý song Raketou na Mars, který už musí českým talentům znít v uších? "Tu písničku už máme od šestnáctky, jsme na ni zvyklí. Snad proti Američanům dáme nějaké góly. Chceme, aby hrál co nejvíc, ale asi to už nebude takový debakl jako v minulých utkáních," culí se na závěr.

Asistent Eismann: Mužstvo má ofenzivní talent, je z něj cítit síla

Spokojeni s hrou svých svěřenců musejí být také trenéři. "Mužstvo má ofenzivní talent, kluci si zápasy užívají, v každém střídání se tlačí do branky a je na nich vidět pohoda. Z týmu je cítit síla a věříme, že proti Americe budeme konkurenceschopní a že můžeme celý turnaj vyhrát," říká trenér Václav Eismann.

Trenérský štáb pod taktovkou kouče Hakena má soupeře dobře nastudovaného. "Američané se tady prezentují svou typickou hrou. Výborně kontrolují puk a jsou silní v přechodu modré čáry, kdy do útočného pásma vstupují pravidelně ve čtyřech. Musíme na to hráče připravit," dodává asistent sedmnáctky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz