S Kometou jsme si měli poradit, ví Hlinka. Spartě chyběly góly klíčových hráčů

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

19. března 2017, 9:27

Pavel Kuba

Skleslý, unavený, ale s výsledkem smířený. Kapitán pražské Sparty jen pár chvilek po posledním letošním zápase svého týmu těžce hledal slova. Hokejisté z hlavního města nedokázali rozjeté Kometě vzdorovat ani v jednom ze čtyř čtvrtfinálových soubojů a s rivalem padli překvapivě 0:4. „Sérii jsme si prohráli v prvních třech zápasech, ve kterých jsme vedli, byli jsme možná i lepším týmem, ale nepodařilo se nám je dotáhnout do vítězného konce,“ smutní poražený čtvrtfinalista Jaroslav Hlinka.

Fanshop

První tři zápasy totiž měli Pražané rozehrané výborně. Dvakrát dali v první třetině dva góly, jednou dokonce tři, ani v jednom případě jim to ale na vítězný bodík v sérii nestačilo. Hlavní důvod? Svěřenci trenéra Jiřího Kalouse stříleli branky jen v úvodní dvacetiminutovce. Za všechny čtyři zápasy nedokázali po zbytek zápasů rozvlnit síť za skvěle chytajícím Markem Čiliakem v bráně Komety.

Čiliak byl připravený výborně, Kometu držel a my nenašli recept, jak ho překonat. A nebo když jsme ho našli, udělali jsme vzápětí nějaké chyby vzadu. Ve třetím zápase jsme mu vstřelili v první třetině tři góly, ten zápas jsme měli zvládnout a vyhrát,“ mrzí Hlinku závěr duelu číslo tři, kde se možná celá série lámala. Sparta po první třetině vedla 3:1, Brňané však dokázali ztrátu dohnat a v prodloužení rozhodnout o klíčovém vítězství.

Do duelu číslo čtyři šli už Pražané s nahlodanou psychikou a navíc s vědomím, že v historii české nejvyšší soutěže ještě nikdy nikdo stav série 0:3 nedokázal otočit. „Bylo to těžké na psychiku, o tom žádná. V posledním zápase jsme už průběhem série byli nahlodaní a měli to hodně v hlavách. Šancí, ve kterých jsme měli rozhodnout a uhrát první zápasy, bylo několik, ale bohužel nám to tam nenapadalo. Teď v posledním zápase to tam naopak rychle napadalo Kometě a to bylo pro nás už těžké s tím něco dělat,“ dodává skleslý útočník.

V čem přesně byla Kometa lepší? „Perfektně jim chytal gólman a fungovala obrana. Hráli jednoduše z vlastního pásma, vše měli dobře zorganizované. K tomu se jim dařilo v útoku, asi vyhráli zaslouženě. Vlastně 4:0 o tom tak vypovídá,“ prohazuje rameny. „Zároveň nám chyběly góly klíčových hráčů, včetně těch mých,“ nebojí se sebekritiky.

Sparta tak končí sezónu dříve, než se mohlo čekat. Finalista Ligy mistrů nenavázal v tuzemské soutěži na svoji evropskou jízdu a s vyřazovacími boji se loučí. Zároveň nemůže pro další sezónou počítat s účastí mezi evropskou hokejovou smetánkou. Od nového ročníku Ligy mistrů se totiž nadnárodní soutěže budou účastnit jen týmy, které si svou účast vybojují sportovní cestou. Z české extraligy se jedná o čtyři nejlépe postavené týmy v základní části a play off, mezi které už se Sparta nemůže nijak procpat.

„Liga mistrů je zapomenuta, to už je historie. My jsme podle tabulky a našeho počínání v Evropě možná mohli být považováni za favority, ale co si budeme namlouvat, Kometa má výborný tým, ale i přesto že byla po základní části šestá, každý moc dobře věděl, jaké tam mají hráče. Tím se nechci vymlouvat na naše vypadnutí, měli jsme si s Kometou poradit, ale nemyslím si, že bychom byli nějakým jasným favoritem celé série,“ dodává na závěr kapitán poražených Pražanů Jaroslav Hlinka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz