Růžička? Výborný trenér, tvrdí Tomeček. V přípravě se těší na Finy a Rusy

Foto: hokejkv.cz

Piráti mají další ofenzivní posilu. Do Chomutova se přesunul z nedalekých Karlových Varů starší z bratrů Tomečkových Vojtěch, jenž tak změní působiště po deseti letech. V loňské sezoně zaznamenal 21 kanadských bodů za deset gólů a jedenáct asistencí. V sestavě nahradí pravděpodobně Davida Kašeho, který odchází do Švédska. „Myslím, že jsem technický hráč, budu bojovat a dávat do hry nasazení,“ hlásí.

Fanshop

Vojtěch Tomeček odehrál v Karlových Varech deset let, ve kterých nastupoval v dorostu, juniorce i nejvyšší soutěži seniorů. „Už to chtělo změnu prostředí. Chtěl jsem se posunout někam výše, k čemuž tedy přispěl i sestup,“ říká.

Minulé dvě sezony měl dvaadvacetiletý forvard dlouhé, protože s Energií bojoval ve skupině o umístění i následné baráži. „Je to náročné psychicky a vyčerpávající, o to víc, když se nepovedl celý rok,“ vrací se o pár měsíců zpět. V baráži 2016 si Vojtěch Tomeček připsal do statistik šest kanadských bodů, letos pouze dva. „První i druhý rok byl stejný. Nijak jsem na sobě nepociťoval, že už jsem to jednou zažil.“

Mladému útočníkovi se ozvalo několik tuzemských klubů, ale konkrétní Vojtěch Tomeček nebyl. „Nějaké jiné nabídky z domácích soutěží jsem dostal,“ uvádí. Nakonec však kývl Chomutovu, kde doplní ofenzivní lajny po odchodu Davida Kämpfa, jeho jmenovce Kašeho, Adama Rašky a Marka Račuka. „Bavil jsem se s Péťou Koblasou a ten mi řekl, že tu byl spokojený. Taky se mi libí, jaký hraje Chomutov hokej,“ líčí. „Chomutov hraje hodně silový a nepříjemný hokej. Pro hráče mého typu to nebylo jako soupeře úplně ideální,“ popisuje.

Chtěl jsem změnu, hlásí Pirát Rob. Zápasníka Švehlu vyzývat nebude »

Hlavní slovo na střídačce má bezpochyby Vladimír Růžička starší, jenž už bude na chomutovské střídačce třetím rokem. „Je to výborný trenér, takže se na spolupráci těším, ale určitě trochu nervózní budu,“ přiznává jedna z ofenzivních posil Pirátů.

Většina mladých hráčů se v letní pauze připravuje pod vedením Petra Švehly, jenž do tréninku dává i prvky, které nově příchozí příliš neznají. „Tréninky jsou super, chodíme v jedenácti, takže se nám trenér hodně věnuje. Poznávám zase něco jiného, ale užívám si to,“ ujišťuje Vojtěch Tomeček. „Zázemí i prostředí je hodně podobné Varům, ale je to super.“

Piráti mají nového šéfa. Adamík se stěhuje ze Zlína do Chomutova »

V Karlových Varech Vojtěch Tomeček nastupoval spolu se svým starším bratrem Janem, nyní se ale jejich cesty rozejdou. „Ve sportu to tak chodí, už jsme si o tom povídali, navzájem si přejeme to nejlepší. Jelikož brácha ve Varech pokračuje, budu je sledovat a fandit mu a podporovat ho stejně jako on mě,“ uzavírá.Přípravné zápasy budou letos v Chomutově hodně zajímavé. Kromě dvou derby s Litvínovem přijede také finský klub Kärpät Oulu nebo ruský Jekatěrinburg. „Na led se těším, ale nadšení teprve přijde, zatím je to ještě daleko. Úplně nejvíce se těším na Finy a Jekatěrinburg,“ potvrzuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz