Růžička pálil šance, pak rozhodl. Byl to takový pašerák, směje se

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Základní část Tipsport extraligy je u konce, její závěrečné kolo nabídlo i šlágr v podobě derby dvou ocelářských celků. Třinec na svém ledě hostil Vítkovice, vyprodaná třinecká aréna viděla parádní hokejovou bitvu. Tu nakonec v prodloužení rozsekl Martin Růžička, který mohl Třinci přisoudit i všechny body. Obávaný snajpr ale ve svých šancích v základní hrací době selhal.

Fanshop

Třinecká WERK ARENA byla svědkem sto druhého ocelářského derby. Vstup do zápasu měly lepší hostující Vítkovice, které se dostaly do dvoubrankového vedení. Oceláři ale v následující periodě srovnali krok. „První třetina vůbec nebyla dobrá. Neměli jsme žádný pohyb, oni navíc hráli výborně. Pak jsme si k tomu ale něco řekli v kabině a další dvě třetiny už z naší strany byly výborné,“ hodnotí třinecký útočník ocelářské derby.

Utkání, které nabídlo atraktivní podívanou, nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V něm se prosadil právě třinecký snajpr. „Jsem velmi rád, že to tam spadlo. Sice to byl takový pašerák, předtím jsem ale měl hodně šancí. Nakonec tam padl. Nevím, jak bych se cítil, kdybych neskóroval. Jsem za branku velmi rád,“ těší Martina Růžičku.

Třinecký útočník mohl skórovat ve druhé třetině, kdy v početní výhodě dvakrát minul odkrytou vítkovickou klec. Podobná situace se opakovala také v prodloužení, Martin Růžička ale z mezikruží opět netrefil zařízení. „Dnes bylo dost šancí na to, abych nějaký gól dal, ale nespadlo to tam. Snažil jsem se být trpělivý, ta branka nakonec přišla,“ raduje se.

Duel dospěl do nastaveného času. V něm byli aktivnější domácí Oceláři, kteří svého soka téměř nepustili ke kotouči. „V prodloužení je více místa, takže když jste na puku, hraje se vám dobře. Rosťa je velmi šikovný na puku, dokáže ho dobře podržet. Navíc má super vidění, umí dát parádní přihrávku. Takže super,“ popisuje průběh prodloužení.

Trenér Vladimír Kýhos do prodloužení stavěl sehrané dvojice ze základní hrací doby. Jakub Petružálek Tylerem Redenbachem v jedné, Martin Růžička Rostislavem Maroszem ve druhé. Extraligový rekordman v počtu bodů v základní části ale prozrazuje, že nic nacvičené nemají. „Je to vyloženě o improvizaci. Jde o to se nějak uvolnit. Hodně týmů už brání jeden na jednoho, takže jde o to si pomoci a nabídnout se spoluhráči,“ říká třinecký útočník.

Oceláři zakončili dlouhodobou část letošní sezony na druhém místě, které jim zaručuje účast v příštím ročníku hokejové Ligy mistrů. Hráče s drakem na hrudi teď s Libercem čeká pauza, ve které budou oba nejlepší celky extraligy čekat na svého soka, jenž vzejde z předkola. Může přestávka Ocelářům uškodit? „To uvidíme, až začneme hrát. Zápasové tempo je něco jiného než tréninkové. Budeme se ale snažit, abychom na první utkání byli stoprocentně připravení,“ uzavírá Martin Růžička.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz