Rutta a Kämpf si Chicago zaslouží, říká Růžička. Příprava Pirátů se nemění

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti začali se společnou letní přípravou, která odstartovala nedělním podvečerem. Vladimíru Růžičkovi a jeho asistentům zatím chybějí Brett Flemming, Michal Vondrka a Ján Laco, všichni se přidají nejpozději do týdne. V SD ARÉNĚ už jsou také dva nováčci s podepsanou smlouvou a čtyři hráči na zkoušku. „O dalším doplnění neuvažujeme,“ řekl hlavní trenér, jenž bude chtít více zapojit juniory.

Fanshop

Piráti začali v pondělí společnou letní přípravu na ledě pod vedením koučů Vladimíra Růžička, Jana Šťastného a Petra Martínka. "Příprava zůstane stejná, jako byla vloni nebo předloni. Nic měnit nebudeme,“ řekl hlavní trenér. "Přijdou tvrdší dávky na ledě, abychom se co nejlépe připravili na sezónu a čeká nás devět přípravných zápasů, mezi kterými jsou i tři zahraniční kluby,“ pokračoval.

Koukáme na to, abychom dostali čtyři mužstva pod sebe

V minulé sezoně měli Chomutovští cíl stejný jako letos, přesto dosáhli na historický úspěch, když z předkola postoupili až do semifinále, ve kterém padli s Libercem. "Koukáme na to, abychom dostali čtyři mužstva pod sebe a od toho se třeba k něčemu odrazili,“ opakoval se opět po roce. "Extraliga bude hodně náročná, před všemi mužstvy máme respekt. Budeme sázet na stejnou hru jako loni, která se bude opírat o zkušené hráče a Jánka Laca v bráně,“ sdělil.

V přípravě se Piráty střetnou se třemi extraligovými mužstvy, jedním prvoligovým a třemi zahraničními – ruským Jekatěrinburgem, finským Oulu a německým týmem Fischtown Pinguins. "V minulých dvou přípravách jsme hráli s Omskem. Letos ho vystřídá Jekatěrinkurg, který tu bude na soustředění. Je dobré mít i nějaké mezistátní utkání, protože jsou to zápasy trochu o něčem jiném,“ uznal Vladimír Růžička. "Není důležité, proti komu hrajete, ale jak dobře se připravíte,“ upozornil.

Do Chomutova podepsali novou smlouvu jeden obránce a dva útočníci, k nimž přibyli ještě tři zadáci a jeden forvard na zkoušku. "Se složením jsem maximálně spokojený. Obměnili jsme jenom pár hráčů,“ uvedl hlavní muž lavičky. "Je důležité postavit osu a doplňovat. To byl v Chomutově úkol číslo jedna. Nechápu, co se tady dělo, vyměnili snad 150 hráčů a třináct trenérů za pět let. To nejde,“ rozpovídal se.

Náhrada za Ruttu? Přivedli jsme Slováka, příležitost za pačesy chytí další

Do sestavy Pirátů přibyli Vojtěch Tomeček, Luboš Rob a Tomáš Slovák. "Vojtu Tomečka už mám vyhlédnutého tři nebo čtyři roky, takže jsem rád, že se to podařilo. Je to hodně šikovný hráč,“ pochválil dvaadvacetiletého útočníka. Na zkoušku doraziíli obránci Alex Rašner, Mário Grman a Patrik Kadeřávek, do útoku pak Jan Havel. "U hráčů na zkoušku budeme vědět kolem 15. srpna, jestli zůstanou. Co jsem je viděl, tak vypadají slušně, takže si myslím, že zůstaneme ve složení, v jakém jsme.“

V juniorském věku už nebude v bílomodrém dresu nastupovat David Kaše, kterého by měl nastálo vystřídat Jakub Lauko a doplnit Ondřej Buchtela. "Další pro mě důležitá věc je, aby se protlačili junioři. Musí na to mít, ne jenom tak, že je někdo mladý a bude hrát,“ vylíčil Vladimír Růžička. V průběhu letní pauzy Chomutov přišel o dvě hráčské opory. Odchovanec David Kämpf a Jan Rutta podepsali do Chicaga, kde budou hrát NHL. „Oba pro Chomutov odehráli hodně a zaslouží si to. Přeji jim, aby hráli v hlavním mužstvu. Všechno mají ve svých rukách a nohách,“ reagoval na dva podpisy do nejprestižnější ligy světa.

Jan Rutta byl v minulé sezóně druhým nejproduktivnějším obráncem extraligy a u Pirátů měl pozici v první klasické i přesilovkové pětce. „Honza Rutta hrál výborně, my se jeho práci pokusíme nahradit. Přivedli jsme Tomáše Slováka a myslím si, že letos bude ještě lépe hrát Jura Valach, Brett Flemming a další hráči, kteří určitě chytí příležitost za pačesy,“ uzavřel Vladimír Růžička.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz