Rudolf Červený zůstává v Hradci. Tým je kompletní, hlásí Kmoníček

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

13. června 2017, 10:14

Adam Bagar

Čekalo se, že dres Mountfieldu nebude dál oblékat. Produktivní útočník Rudolf Červený se po předchozích úspěšných ročnících poohlížel po zahraničním angažmá. Lukrativní nabídka však nepřišla, a tak zůstává v Hradci Králové! S Východočechy se domluvil na dvouletém kontraktu, jehož součástí je výstupní klauzule na příští sezonu.

Fanshop

V uplynulé sezoně ho sice zabrzdilo zranění, kvůli němuž sehrál jen 36 extraligových zápasů, přesto nasbíral skvělých 24 bodů za 12 branek a stejný počet nahrávek. Navázal tak na ročník 2015-16, který zakončil s bilancí 34 bodů a 17 nastřílených gólů v 57 utkáních.

Rudolf Červený, který předtím hájil českobudějovické barvy, působí pod Bílou věží hned od návratu hradeckého klubu mezi tuzemskou elitu. Šikovný hokejista s vynikající střelou se stal oporou Sýkorova výběru a není divu, že se poohlížel po zahraničním angažmá.

"V tuto chvíli máme tým kompletní. Je však možné, že bychom ještě posílili, pokud by se na přestupovém trhu objevilo nějaké zajímavé jméno."

„Celou dobu jsme byli s Rudou ve spojení a obě strany měly zájem pokračovat ve spolupráci v případě, že Rudovi nedopadne nějaké lukrativní zahraniční angažmá. Což se nakonec stalo,“ líčí v tiskové zprávě generální manažer východočeského klubu Aleš Kmoníček.

Sedmadvacetiletý útočník se s Mountfieldem dohodl na dvouleté smlouvě s výstupní klauzulí na příští sezonu 2017-18. „V úterý bychom měli naši dohodu potvrdit i podpisem smlouvy na soustředění, kam se Ruda Červený přesunul a doplnil tým,“ dodává Kmoníček.

Přestupy v TELH: Návraty Koukala, Šmída či Gulaše, ale i řada cizinců »

Východočeši udrželi kvalitní křídlo, mančaft trenérů Sýkory, Hynka a Martince je tím pádem uzavřen. „V tuto chvíli máme tým kompletní. Je však možné, že bychom ještě posílili, pokud by se na přestupovém trhu objevilo nějaké zajímavé jméno,“ uzavírá Kmoníček.

Mountfield, který letos došel až do semifinále, před novou sezonou výrazně posílil. Do klubu přivedl obránce Oskarse Cibulskise, Dominika Graňáka, Mislava Rosandiče a Filipa Pavlíka, ofenzivní řady posílili reprezentanti Petr Koukal, Lukáš Cingel a Tomáš Zigo.

Příchody do Hradce Králové:

Petr Koukal (Jekatěrinburg)
Dominik Graňák (Rögle)
Mislav Rosandič (Banská Bystrica)
Filip Pavlík (Litvínov)
Lukáš Cingel (Sparta Praha)
Tomáš Zigo (Slovan Bratislava)
Oskars Cibulskis (Riga)

Odchody z Hradce Králové:

Ondřej Kacetl (Pardubice)
Tomáš Knotek (Mladá Boleslav)
Martin Bača (Košice)
Petr Beránek (neznámo)
Karel Plášil (neznámo)
Jake Newton (neznámo)
Lukáš Nedvídek (Slavia Praha)
Stanislav Dietz (Litvínov)
Ondřej Kopta (Slavia Praha)
Jindřich Barák (Slavia Praha)
Rastislav Dej (Vítkovice)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz