Rozhodčí poškodili Kladno a mají stopku. Tři góly Varů neměly platit

Foto: Michal Boček/Jihlavské listy, hcdukla.cz

Jaromír Jágr po návratu ze zámoří viděl z hlediště kladenského zimního stadionu nejen prohru Rytířů 0:4 s Karlovými Vary, ale také pořádné přehmaty hlavních rozhodčích Jakuba Valenty a Matěje Sýkory. Což potvrdila i Komise rozhodčích ČSLH, která se spornými situacemi v taháku kola zabývala na základě zprávy delegáta Petra Boliny.

Nový fanshop

Komise rozhodčích v čele s Vladimírem Šindlerem se zabývala čtyřmi situacemi, přičemž jen tu z šesté minuty vyhodnotila ze strany rozhodčích jako dobře vyřešenou. Gól Kladna nebyl uznán oprávněně. „Jakub Strnad se sice dostal do brankoviště po vzájemném souboji s bekem soupeře, ale brankoviště se rozhodl opustit cestou do jeho středu a svým pohybem tak omezil možnost zakročení brankáři,“ píše se v tiskové zprávě.

Skóre se poprvé měnilo až krátce před polovinou střetnutí. Hosty poslal do vedení Jakub Flek, na kterého zanedlouho navázal Martin Kohout. Jeho brance ale předcházel neodpískaný faul. „Václav Skuhravý srazil helmu z hlavy Romanu Přikrylovi a v následné pokračující akci dali hosté gól. Jednalo se o chybný postup hlavních rozhodčích,“ zdůrazňuje komise rozhodčích, podle níž neměla být uznána ani třetí karlovarská trefa.

„V čase vstřelení gólu už byla asi tak tři sekundy posunuta o pět centimetrů kladenská branka, kterou úmyslně vychýlil Jurij Repe. V této situaci nebylo možno využít výklad pravidla č. 98 i. 1), gól neměl být uznán a domácímu hráči měl být udělen menší trest za zdržování hry.“ A aby toho nebylo málo, i čtvrté trefě Energie předcházela minela sudích. Trestné střílení bylo za nepříznivého stavu 0:3 v čase 47:46 nařízeno chybně.

Sudím Valentovi a Sýkorovi byla odebrána tři delegovaná utkání

„Jurij Repe přistrčil Ondřeje Beránka a ten v brejkové situaci upadl. Jeho zákrok však nebyl takový, aby způsobil pád útočícího hráče,“ má jasno komise rozhodčích. Beránek z trestného střílení skóroval a z kladenského pohledu upravil výsledek na konečných 0:4. Výrazně se pod něj podepsala pochybení hlavních rozhodčích Jakuba Valenty a Matěje Sýkory. „Oběma byla odebrána tři delegovaná utkání,“ sdělují Šindler a spol.

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz