Roubík dosáhl na tisíc bodů v první lize. Kdy, kde a jak je získal?

Foto: Karel Vaculík

Ústecký útočník Jaroslav Roubík získal v zápase s Havířovem čtyři body – ten čtvrtý byl zároveň jeho 1 000. kanadským bodem v prvoligové kariéře. Pojistil si tak pozici nejproduktivnějšího hráče v historii druhé nejvyšší soutěže. Čtyřicetiletý centr brzy dosáhne i na jubilejní 1 000. start v první lize.

Fanshop

K příležitosti tohoto historického milníku ve WSM Lize chystáme několik článků. V prvním se podíváme, jak a kde Jaroslav Roubík oněch tisíc bodů získával.

První zkušenosti se seniorským hokejem sbíral v druholigových Neratovicích. V o patro vyšší soutěži debutoval za Beroun, kde odehrál necelé čtyři sezony.

V průběhu ročníku 2001/2002 odešel do Chomutova.

V sezoně 2002/2003 se stěhoval do Hradce, kde strávil osm povedených let.

Před play off 2011 zamířil do Ústí nad Labem, které pomýšlelo na postup do baráže. Ve Slovanu hraje dodnes. V jeho dresu dvakrát vyhrál ligové bodování a jednou byl nejlepším střelcem soutěže. Svůj první gól za Ústí dal proti Hradci Králové paradoxně nosem, kam ho trefil spoluhráč Lukáš Poživil. Zakrvácený Roubík musel po kuriózní trefě z utkání odstoupit.

Tušil někdy, že dosáhne na tyto mety? Jaká je jeho nejoblíbenější střela, a proč má Ústí nad Labem složitý začátek sezony? Odpovědi najdete v reportáži HokejkaTV.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz