Rod pokračuje v Mostě, Jihlava otestuje Slováky. Co Čutta a Piroš?

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Dukla vyjede ve středu 27. července na led i s novými tvářemi: Šimonem Strížem, Róbertem Vargou a Matejem Síkelou. Do přípravy se zapojí také David Rittich s bratry Adamem a Davidem Musilovými, kteří posléze odletí do zámoří. Další novinky představil Most: smlouvu podepsal útočník Tomáš Rod, kariéru naopak končí klubová legenda Vítězslav Nedrda. V souvislosti s působením ve WSM Lize se mluví o Jakubu Čuttovi, Danielu Semanovi nebo Kamilu Pirošovi.

Fanshop

Stríž, 195 centimetrů vysoký obránce, je teprve osmnáctiletým mladíčkem. Dosud působil v mládeži Košic. „Má zajímavé dispozice a navíc je ve věku, kdy může vypomoci i naší juniorce," řekl pro hcdukla.cz jednatel Bedřich Ščerban.

Na zkoušku k úřadujícímu mistrovi WSM Ligy přicházejí i dva jeho krajané – útočníci Róbert Varga a Matej Síkela.

Pětadvacetiletý Síkela má zkušenosti z více než dvou set duelů ve slovenské nejvyšší soutěži. Loni hrál za Poprad (9 zápasů, 1+3) a druholigovou Detvu (10 utkání, 4+4). Statný forvard je v hledáčku extraligové Olomouce, teď ho ale vyzkouší Jihlava.

Také jednadvacetiletý Varga v minulé sezoně pendloval mezi dvěma soutěžemi – za Martin hrál jak extraligu dospělých (41 zápasů, 3+0), tak juniorů (24 utkání, 31+21). Bývalý mládežnický reprezentant je z trojice uchazečů o smlouvu nejmenší. Měří 180 centimetrů.

Do přípravy s Jihlavou se zapojí také tři odchovanci: David Rittich (nově Calgary Flames), David Musil (Edmonton Oilers) a jeho mladší bratr Adam (Red Deer Rebels, WHL).

Aktuální podoba kádru HC Dukla Jihlava

Brankáři: Jakub Škarek, Lukáš Sáblík, Miroslav Svoboda (předběžná dohoda)

Obránci: Jiří Dobrovolný, Tomáš Kaláb, Alexandr Grebeňjuk, Vlastimil Bilčík, Jiří Říha, David Kajínek, Filip Dundáček, Václav Půža, Šimon Stríž

Útočníci: Michal Důras, Josef Skořepa, Tomáš Čachotský, Filip Seman, Richard Diviš, Lukáš Jícha, Lukáš Anděl, Filip Stoklasa, David Březina, Jevgenij Kondratěv, Marek Pulkrab, Matej Síkela, Róbert Varga

David Rittich se na příští sezonu, ve které bude působit v organizaci Calgary Flames, připravuje s mateřskou Jihlavou.

David Rittich se na příští sezonu, ve které bude působit v organizaci Calgary Flames, připravuje s mateřskou Jihlavou. | Foto: Zbyněk Zápotočný, hcdukla.cz

Krátké zprávy

České Budějovice – Bude hrát Jakub Čutta za Motor? Možné to je. České Budějovice jsou se 34letým obráncem v kontaktu. Na začátku léta byl na operaci, po které se teď dává zdravotně a kondičně dohromady.

České Budějovice – Jihočeši stále jednají o působení Milana Gulaše pro začátek WSM Ligy. V říjnu by pak reprezentační útočník odletěl zpět do Švédska.

Most – Na severu Čech pokračuje osmadvacetiletý útočník Tomáš Rod. Několik let platil za jedno z nejlepších levých křídel soutěže, v defenzivní činnosti ne-li vůbec to nejlepší. Předloni nasbíral vedle Jaroslava Roubíka 55 bodů, a stal se tak šestým nejproduktivnějším hráčem základní části. Jenže uplynulý ročník Rodovi nevyšel. V Prostějově, kam přišel jako velká letní posila, odehrál jen osm zápasů, načež se stěhoval do Francie a odtud do Mostu. Za něj sehrál 26 utkání, ve kterých získal jedenáct bodů. Dokáže se v příští sezoně vrátit mezi prvoligovou špičku?

Most – Spekuluje se, že by v Mostě krom Marka Pince, Tomáše Divíška a Tomáše Roda mohl působit také Kamil Piroš. Sedmatřicetiletý útočník je tamějším odchovancem. V posledních čtyřech sezonách, včetně té mistrovské, hájil barvy Litvínova. Zahrál si také v NHL.

Most – Kvůli pracovním povinnostem ukončil kariéru Vítězslav Nedrda. Devětadvacetiletý útočník byl služebně nejstarším hráčem Mostu, kde působil od sezony 2005/2006. Nesmazatelně se tak zapsal do klubové historie i srdcí fanoušků.

Havířov – Ačkoliv Daniel Seman avizoval, že by rád pokračoval ještě rok v cizině, jeho angažmá v mateřském Havířově je údajně stále otevřené. Dokonce by se mohl s AZetem zapojit do přípravy.

Kladno – Tři známé tváře se mají v pondělí objevit na tréninku Rytířů. Stejně jako loni se jedná o Jaromíra Jágra, Tomáše Plekance a Radka Gudase.

Třebíč – V pondělí naskočí na led Horácká Slavia. Třebíč chce posílit defenzivu, objeví se tedy v tréninku nová jména?

Bude hrát Kamil Piroš za HC Most?

Bude hrát Kamil Piroš za HC Most? | Foto: hokej-litvinov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz