Řezníček: Sparta ostatním ukázala cestu, prestiž CHL se teď zvedne

Foto: Karel Švec, cslh.cz

18. května 2017, 11:50

Adam Bagar

(KOLÍN NAD RÝNEM, od našeho zpravodaje) Losování nového ročníku prestižní CHL sledoval osobně v dějišti letošního světového šampionátu i ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček, který věří, že české týmy v sezoně 2017-18 dokáží navázat na skvělé výsledky pražské Sparty. "Ta ukázala cestu, že se dá Liga mistrů hrát paralelně s domácí soutěží," říká v rozhovoru pro hokej.cz.

Fanshop

Sparta v uplynulé sezoně CHL jako první český klub prolomila čtvrtfinálové brány a dostala se až do boje o celkové prvenství, po dramatické bitvě se švédskou Frölundou však brala stříbro. "Na utkání Sparty jsem chodil, hrála výborný hokej. Viděl jsem tam spoustu emocí a takového toho vítězného ducha. Škoda, že nedosáhla na vítězství," mrzí extraligového šéfa. "Ale myslím si, že v Lize mistrů neřekla poslední slovo," dodává.

Los CHL: Kometa zamíří třikrát na sever, Hradec s Libercem i do Británie »

Ale na další podobný úspěch si budou muset Pražané počkat, po třech sezonách totiž budou v CHL chybět. "Paradoxně letos v domácí soutěži vypadli už v prvním kole. Podle mě především kvůli tomu, že Kometa v základní části ztratila a po výpadcích postoupila až ze šestého místa. Z mého pohledu na sebe narazili dva finalisté. Ten souboj přišel až příliš brzy. Narazit na jiného soupeře, tak by měla větší šanci jít dál," ví Řezníček.

Sparta bude v prestižní soutěži chybět i kvůli novému modelu. CHL si v sezoně 2017-18 zahrají jenom ti nejlepší. "Nejdříve se do toho dostaly finance, které soutěž zaručily a garantovaly po dobu tří let. Hned po prvním roce účinkování se rozběhly diskuse o tom, jak změnit model. Po třech letech se posouváme ke sportovnějšímu modelu, který nejen podle mě zvedne prestiž Ligy mistrů," pokyvuje bývalý extraligový obránce.

"Věřím tomu, že v následujících letech může nějaký český tým vyhrát celou Ligu mistrů."

CHL tato novinka jistě prospěje. Mezi dvaatřicítkou týmů, které budou v příštím ročníku bojovat o celkový triumf, najdeme také čtyři české mančafty. "Je to soutěž, která patří do struktury a celého hokejového kalendáře. Nabízí nádherné srovnání mezi naší extraligou a dalšími ligami. Takové srovnání potřebujeme, abychom měli i zpětnou vazbu," myslí si Josef Řezníček. A jak vidí šance českých účastníků v příštím ročníku CHL?

"Soutěž je o dvaatřiceti mužstvech. Těžko říct, jestli dávat větší šance Hradci Králové, Liberci, Třinci, nebo Kometě. Všechny týmy chytily vyrovnané a silné skupiny. Nikdo tam není jasným postupujícím. Všichni se budou muset o postup porvat a ukázat kvalitu české soutěže," hlásí extraligový ředitel na adresu druhého týmu základní části z Třince, bronzového Mountfieldu, finalisty z Liberce a také mistrovské Komety.

CHL v Brně jako nutné zlo? Libor Zábranský to jistě vyřknul v euforii

"Ta chytila v rozlosování jednu z nejnáročnějších skupin, ať už jde o cestování nebo výkonnost. Zahraje si s velmi silnými a ambiciózními soupeři," pokračuje Řezníček. Právě Libor Zábranský, šéf a hlavní kouč Komety, však po zlatém úspěchu přiznal, že CHL je pro Brňany nutným zlem. "Libor to jistě vyřknul v euforii. Jistě ví, že Kometa je součástí této rodiny a akcionářem této společnosti, i když ho nejdříve napadly jiné věci."

Kometa v základní skupině narazí na Kuopio, Malmö a Stavanger, Liberec s Hradcem Králové se podívají dokonce do Velké Británie a Oceláře čeká po dvou letech HV71. "Věřím tomu, že v následujících letech může nějaký český tým vyhrát celou CHL. Naše kluby mají velice dobrou úroveň, máme pro to zapálené lidi a majitele, kteří to podpoří a zafinancují. Každý úspěch by byl pro náš hokej skvělý," uzavírá Josef Řezníček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz