Řež Sparty se Salcburkem? Málem se rvali i gólmani, Nedomlel v krvi

Foto: Facebook EC Red Bull Salzburg

11. srpna 2017, 10:49

Adam Bagar

Kuriózní trefa do prázdné branky, sporné góly, řada emotivních momentů a také hromadná bitka, ve které se málem rvali i oba gólmani. To všechno nabídl čtvrteční duel Sparty s rakouským Salcburkem na turnaji Red Bulls Salute v Německu! „Bylo to velmi zajímavé utkání, ve kterém jsem zažil nečekaně hodně věcí,“ hlásí na klubovém webu finský brankář Sami Aittokallio, jenž při debutu ve sparťanském brankovišti slavil výhru 4:3 v prodloužení a postup do finále.

Fanshop

Ale začátek zápasu si za rámeček jistě nedá, po jeho hrubce šel Salcburk do snadného vedení. "Vážně vůbec nevím, co se stalo. Pozoroval jsem ten puk, jak se odráží od mantinelu, zvedám hlavu, že se kouknu, kam rozehraju, a najednou kotouč byl v brance. Netuším, kudy mi prošel přes hokejku, ale to není důležité. Byla to moje chyba. Jednoznačně," přiznává.

"Přijel až ke mně a provokoval, ale na nic nedošlo. Já jsem o žádnou rvačku nestál."

"Podařilo se mi to několika zákroky dostat z hlavy, pak už jsem se cítil dobře," říká Aittokallio, který sledoval, jak jeho noví spoluhráči otočili výsledek na 3:1. Zdálo se, že kráčejí za hladkou výhrou, jenže Salcburk začal provokovat. "Chodili hodně do brankoviště. Řekl bych, že až moc, ale hlavní rozhodčí jim to bohužel tolerovali," kroutí hlavou sparťanský gólman.

Když Salcburk snížil na 2:3, slétli se Pražané kolem hlavních arbitrů jako vosy. "Puk šel z rohu do brankoviště, podařilo se mi ho zastavit u tyče a věděl jsem, že ho mám pod betonem. V tu chvíli do mě zajel jejich hráč a puk byl v brance," popisuje Sami Aittokallio. Ten se na muže v pruhovaném zlobil také po vyrovnávací brance, kdy byl atakován v brankovišti.

"Soupeř mě zasáhnul do hlavy, já pak spadnul na zem a puk prošel do sítě. Rozhodčí mi řekli, že jsem byl mimo brankoviště, což mě hodně naštvalo. Ta situace mě zajímala, takže jsem po utkání požádal trenéra, abychom se koukli na záznam z naší kamery za brankou." A ten jasně ukázal, že sparťanský gólman byl atakován v brankovišti. Branka přesto platila.

Ve třetí části se přiostřilo, po zákroku na Nora Reichenberga u hrazení se v obranném pásmu Sparty strhla pořádná mela. Nejaktivnějším zastáncem byl důrazný zadák Richard Nedomlel, jenž si kromě trestu na pět minut plus do konce utkání odnesl také krvavé zranění a zlomený nos. A málem došlo rovněž na málo vídanou boxerskou vložku obou gólmanů.

Foto: Instagram HC Sparta Praha

Aittokallio se vydal na pomoc Nedomlelovi proti přesile dvou soupeřů a v tu chvíli se už přes celé kluziště řítil gólman rakouského týmu. "Přijel až ke mně a provokoval, ale na nic nedošlo. Já jsem o žádnou rvačku nestál. Jen jsem se chtěl zastat parťáka, tak jsem zachoval klid, zase zchladnul a bylo po všem," hlásí s úsměvem brankář, který si zachytal i v NHL.

Drama v Garmisch-Partenkirchenu muselo rozseknout až prodloužení, v něm vystřelil Spartě výhru 4:3 a postup do finále Alexander Reichenberg. "I po ztrátě vedení jsme ukázali velkou kolektivní sílu. Mám z tohoto týmu velmi dobrý pocit, těším se na další zápas," říká po vítězné premiéře Aittokallio. O zlato si Sparta zahraje s Mnichovem, nebo s Bernem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz