Recept na Piráty? Ubránit Červenku, ten je neskutečný! hlásí střelec Lenc

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Už jde o hodně, každý zápas je na krev! Tipsport extraliga nakrojila poslední čtvrtinu základní části, každý klub usiluje o svou metu. Bylo to znát i v duelu Mladé Boleslavi s Chomutovem. Protivníci kdysi válčili v baráži nebo v první lize, teď se snažili vydolovat bodíky a podpořit ambice na elitní šestku. Díky výhře 5:2 se to povedlo Středočechům. "Hlavní bylo, že jsme ubránili jejich přesilovky, především tedy Romana Červenku. Protože ten je neskutečný," konstatuje autor dvou branek Radan Lenc (na snímku).

Fanshop

Člen boleslavského tria mladých dravců převedl velký zápas, jeho kumpáni z formace Tomáš Hyka a Pavel Musil také. Ovšem Lenc osobní přínos nepřeceňuje, především kvituje týmový přístup při bránění chomutovské hvězdy číslo jedna. "Tohle rozhodlo, stejně jako předtím v Pardubicích, kde jsme zase uhlídali Petra Sýkoru a neinkasovali jsme. V oslabení jsme teď jeden gól dostali hned na začátku, ale naštěstí se nám podařilo rychle obrátit a pak už soupeř přesilovku nevyužil," připomíná.

Úkol Bruslařského klubu zněl jasně! Produktivita Chomutova je výrazně závislá na formě bývalého hráče Calgary, Omsku, Petrohradu či Slavie. Svěřenci trenérů Výborného a Jelínka tedy dobře věděli, kam zaměřit pozornost. "Dávali jsme si na něj bacha, musíme ho hlídat! Nejen Červenku, ale každého podobného hráče, který rozhoduje zápasy," usmívá se.


Záměr vyšel, Mladá Boleslav se v prostředním dějství nadechla k trháku a bitvu dovedla k vítěznému konci. Škoda jen, že k emotivnímu zápasu zrovna nepřispěli nepřesní rozhodčí Hribik a Polák. V prostřední dvacetiminutovce nejdřív dali dost přísně čtyři minuty najednou Stříteskému, jenž se vyfauloval na Červenkovi, pak ovšem netrestali velmi sporné zákroky na Urbana, Pospíšila, nebezpečnou akci na Klepiše. Neviděli ani zásah hokejkou do ležícího Květoně. 

Na utkání naštěstí neměl podivný metr rozhodčích vliv, výsledek 2:5 je z pohledu hostů ovšem krutý. "Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Soupeř neměl tolik střel, ale dal z toho čtyři góly. To je špatné," hlásí Roman Červenka. Piráty srazily zbytečné chyby, utkání zrovna nevyšlo brankáři Kristanovi. "Hrajeme jako mančaft. Když se stanou individuální chyby, jsme tam od toho, abychom je napravili," upozorňuje shovívavě Červenka. Klíč k úspěchu byl také v početních výhodách. Krušnohorci hráli ve druhém dějství šest minut za sebou  přesilovku, leč nic z toho. "Máme s tím celkově problém, celý rok. Branek dáváme málo," uznává král extraligové produktivity.

Piráti by rovněž potřebovali zlepšit bilanci na hřištích soupeřů, bez toho se tabulkou nahoru neposunou. Čím to, že doma to jde a mimo svoji arénu nikoli? "Nevím. Smůla to není, venku jsme to nezvládli hodněkrát. Ale v Boleslavi jsme podle mě nehráli špatně. Je to k vzteku, dobře nastoupíme - to jsme chtěli. V první třetině jsme byli, myslím, lepší, jenže nakonec jsme ji prohráli 1:2. Pak jsme dostali třetí gól, každý viděl jaký... To je - dá se říci - pořád. Místo toho, abychom si udělali náskok, tak nás srážejí špatné góly," lamentuje mistr světa 2010.

Naproti tomu hokejisty Mladé Boleslavi může těšit další povedená odmakaná bitva. Jejich ofenzivě tentokrát velela nejmladší řada: Lenc zaznamenal dva góly, trefili se i Hyka s Musilem. "Jsem rád, že to konečně takhle vychází. Když si vzpomenu, většinou jsme měli téměř ve všech zápasech minimálně dvě gólovky, ale ty jsme nedali. Teď tam naštěstí padá úplně všechno," líčí spokojeně Lenc. Dvě trefy do chomutovské sítě ho těší, roli střelce mladé formace se však neujímá. "Do té se nepasuju. Máme dané, že vycházíme z obrany. A když se bude dařit v útoku, o to méně musíme bránit. Chceme dobře napadat, bruslit. Na soupeře to platí."

"Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Soupeř neměl tolik střel, ale dal z toho čtyři góly. To je špatné."

Díky přispění žhavého tria má Bruslařský klub další nebezpečné zbraně. Pokud tihle žolíci vydrží, možná si sáhnou i na reprezentaci. Hyka byl v létě na kempu v Jihlavě a prý se mu tam dařilo náramně, Lenc si také říká o pozornost. Mimo jiné proto, jelikož se nebojí, po ledě jezdí rychlostí blesku a dokáže být produktivní. Zbraní dravců je zároveň souhra. "S Tomášem Hykou jsme hrávali už od dorostu, pak v juniorech. S Pavlem nám to také sedlo. Snad na ledě potvrzujeme, že nám to vychází," uzavírá spokojeně Lenc.


RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz