První zápasy? Utrpení, hlásí kat Bednář. Zvyká si na menší led

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

4. srpna 2017, 8:22

Martin Voltr

Už i fanoušci v Hradci Králové se mohli zchladit hokejem. Jeden z očekávaných favoritů extraligy vstoupil do Mountfield Cupu nájezdovou výhrou nad pražskou Spartou, přitom jen zčásti ukázal své možnosti. Zato Jaroslav Bednář jasně ukázal, že jeho zlaté ručičky budou dál činit soupeřům zlé sny.

Fanshop

Být to během rozjeté sezony, Mountfield by byl podle zápasových sestav jasným favoritem. Chyběla mu víceméně jen brankářská jednička Patrik Rybár, která se bude ještě pár týdnů léčit po zranění. Naproti tomu rozehranější Sparta znovu nasadila kupu mladíků. Ti v žádném případě nezklamali, ba naopak, ale Hradec si výhru přece jen trochu víc zasloužil.

„Chtěl bych hlavně ocenit nasazení mladých sparťanských hráčů, kteří tam nechali všechno. Bojovali až do konce a ukázali velkou kvalitu a budoucnost. Líbil se mi jejich přístup, jak bojovali o místo,“ chválí Jaroslav Bednář soupeře. „My jsme nezačali úplně nejšťastněji, ale myslím, že od půlky zápasu už jsme byli jasně lepší.“

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Domácí po gólu Džerinše vedli, ale ještě v první třetině otočili skóre Saponari se Švrčkem. Po pauze zvolna sílil hradecký tlak, mohlo z toho být víc než jen vyrovnávací trefa novice Petra Koukala. Proti byl skvělý brankář David Honzík a taky špatný led – i když na ten se samozřejmě můžou oba týmy vymlouvat stejně.

„Jedeš s pukem a on se ti pokaždé zastaví. Pro technické hráče je to hrozně těžké. Led je v tragickém stavu, ale to nechci hanit rolbaře, to je kvůli počasí. Doufám, že se brzo ochladí a že nám to začne trochu víc jezdit,“ lamentuje kapitán. Hráčům na samém startu přípravy opravdu nebylo co závidět. „První dva zápasy, to je utrpení. Než si nohy zvyknou na zápasové tempo... Z tréninků přejít do prvních zápasů je vždycky nejtěžší,“ pokyvuje.

Když utkání došlo do nájezdů a Bednář se k puku postavil jako první hradecký exekutor, nebylo nad čím váhat. Rolbař se sice suchou úpravou ledu viditelně bavil, ale to nic nemohlo změnit na tom, že pouštět se do kliček by byla sebevražda. „No jasně. Já jsem měl hlavně špatnou izolačku na hokejce a bál jsem se, abych nezajel do toho struhadla. Čekal jsem, že mi tam gólman dá lapačku, ale naštěstí to propadlo do šibenice. Tam asi nebylo nad čím přemýšlet,“ souhlasí jediný přesný střelec.

Mountfield letos posílil a bude mířit vysoko. Hned na první pokus to bylo vidět, každá z jeho čtyř formací se uměla dostat do velkého tlaku. Až se tahle mašina rozjede naplno, bude se těžko brzdit. „No doufejme! Já si to přeju od jara, když jsem se dozvěděl, že přijdou ti a ti hráči. Kvalita tady je,“ říká Bednář, který si vychutnával i takřka soutěžní atmosféru. Hradečtí fanoušci byli na start přípravy pořádně nadržení. „Tady jsou už tradičně výborní a my jsme jim za to velice vděční.“

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Sparťany čeká v pátek třetí duel ve třech dnech, tentokrát se postaví Pardubicím. Večer pak Hradec vyzve Jižní Koreu. Sýkorovi svěřenci už nabrali první poznatky ze zápasové praxe, které můžou promítnout do souboje s kousavým sokem. „Hlavně si musíme zvyknout na zmenšené hřiště, je to doopravdy obrovský rozdíl. Musíme začít hrát aktivněji a zjednodušit hru,“ tuší Bednář. Až čas ukáže, jak budou útočně laděnému týmu sedět nové rozměry plochy.

Ale i díky nim se dá od bitvy proti bruslivým Korejcům očekávat vynikající tempo. „Bude to něco podobného jako se Spartou. Ti kluci taky hráli výborně, jezdili nahoru dolů. A já myslím, že od Korejců nemůžeme čekat nic jiného. Možná to bude ještě víc letecké,“ dodává své prognózy hradecký kapitán. Mountfield Cup začal pěkně zostra a byla by škoda, kdyby se na tom něco měnilo!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz