První trefa za Piráty? Kdyby se vyhrálo, je to sladší, smutnil Dlouhý

Foto: piratichomutov.cz

Piráti vyhráli za tři body naposledy 22. října, takže se rozhodli pro několik změn v kádru. Kromě jiných přišel do Chomutova také mladý útočník Adam Dlouhý, jenž se přesunul z Liberce na měsíční hostování. V prvním domácím duelu se prezentoval gólem, který nakonec prohře s Olomoucí nezabránil.

Fanshop

Adam Dlouhý odehrál dva duely venku, a to konkrétně proti Zlínu a Mladé Boleslavi. Premiérovy bod si však nechal až na led SD ARÉNY, kde ve 31. minutě vrátil vedení na pirátské hole po pohledné kombinaci mezi Vladimírem Růžičkou a Janem Havlem.

„Ve středním pásmu jsme jim sebrali puk. Růža dal zadovku na Havlise, který mi puk posunul bekhendem, já už se jenom snažil trefit prostor nad betonem,“ popsal třiadvacetiletý útočník. „Gól jsem sice dal, ale kdyby se vyhrálo, bylo by to sladší,“ pokračoval smutně.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – HC Olomouc

Adam Dlouhý má aktuálně na kontě pět extraligových bodů za tři góly a dvě asistence, poprvé však bodoval v nejvyšší české soutěži mimo mateřský klub. „Pokladník už se ozval. Musím se s ním domluvit, aby to nebylo moc drahé,“ culil se.

Piráti si v první třetině vypracovali vedení, o které ale na začátku prostřední části přišli. Před závěrečnou dvacetiminutovkou měli ale jednogólové vedení zpátky. „Hráli jsme dobře do obrany – nepouštěli jsme je do přečíslení nebo souvislejšího tlaku,“ hledal pozitiva.

Osudnou byla Pirátům 59. minuta, ve které se prosadil ránou od modré Martin Vyrůbalík, jenž tak poslal střetnutí do prodloužení. „Sahali jsme po třech bodech. Škoda závěru, měli jsme to jakkoliv ubojovat, takové konce utkání musíme zvládnout. Hlavně v naší situaci,“ poukazoval na dlouhou sérii bez tříbodového vítězství. „Čistě jsme prohráli buly, beci si prohodili puk a vystřelili golfákem z voleje. Prostřelili všechny hráče a puk se zastavil až v bráně,“ popsal situaci, ve které Vyrůbalík rozhodl o dělení bodů.

Už v pátek se Chomutovští vydají na led Pardubic, které jsou aktuálně jediné místo nad Piráty. „Je to nepříjemná porážka, ale pozítří máme další zápas a musíme jít dál,“ věděl liberecký odchovanec. Hostování by mělo útočníkovi, jenž nastupoval převážně v prvoligových Benátkách nad Jizerou, končit krátce po vzájemném duelu Chomutov – Liberec. „Speciální to bude, vychovali mě tam. Hrál jsem v Liberci od čtyř let,“ uzavřel Adam Dlouhý.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz