První stopka. Stříteský sestřelil Svobodu, nezahraje si tři zápasy

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

14. září 2017, 14:01

Adam Bagar

Zatímco zákroky Romana Szturce, Pavla Sedláčka nebo Michala Gulašiho ještě u disciplinárky prošly, atak Matěje Stříteského už nikoli. Boleslavský zadák v závěru zápasu zbytečně sestřelil brněnského Tomáše Svobodu a bude pykat, Karel Holý ho potrestal zastavením činnosti na tři extraligová utkání.

Fanshop

Na světelné kostce svítil čas 54:53, když Matěj Stříteský na obranné modré čáře atakoval Tomáše Svobodu, za což od hlavních rozhodčích Adama Kiky a Robina Šíra dostal oprávněně trest na pět minut plus do konce za zásah do oblasti hlavy a krku. A nyní jej potrestala i disciplinárka.

Její šéf Karel Holý považuje za zásadní, že zákrok byl veden zcela mimo zorný úhel Tomáše Svobody. „Stříteského přenesení těžiště na levou nohu i pohyb levé ruky krátce po provedení zákroku svědčí o skutečnosti, že jednal s cílem zvýšit intenzitu prováděného zákroku,“ hlásí.

„V daném případě nelze pochybovat o tom, že Stříteský měl o situaci dobrý přehled a musel si být vědom, že při intenzitě a způsobu, kterým se rozhodl zákrok vést, může dojít k zasažení hlavy a krku protihráče i k jeho následnému možnému vážnému zranění,“ dodává Karel Holý.

Zákrok Matěje Stříteského na Tomáše Svobodu najdete ZDE »

Ten sáhl k trestu nepodmíněného zastavení činnosti na tři extraligová utkání. Přihlédl přitom k tomu, že Matěj Stříteský nebyl v uplynulých dvou letech trestán a Tomáš Svoboda podle údajů obsažených v zápise o utkání utrpěl poranění hlavy, vinou kterého střetnutí nedohrál.

Kometa měla v posledních pěti minutách za stavu 2:2 ideální příležitost zlomit zápas na svou stranu, ovšem dlouhou přesilovku nevyužila. Naopak Tomáš Urban svou druhou trefou udeřil při vlastním oslabení a rozhodl v DRFG Areně o cenném vítězství Mladé Boleslavi 3:2.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz