První akce pro devatenáctku. Varaďa má Škarka, Krále či Kondelíka

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

7. července 2017, 13:32

Václav Jáchim

Reprezentační dvacítka podstoupí první zápasový test sezony v Brně proti Švýcarsku, záhy poté půjde do akce i mladší výběr do 19 let. Nově ho dostal na povel Václav Varaďa (na snímku), jinak hlavní kouč třineckých Ocelářů, jeho svěřence čeká koncem července tradiční Summer Hockey Challenge. Turnaj čtyř zemí tentokrát uspořádá slovenská Žilina, vedle domácího a českého výběru se představí také mladíci ze Švýcarska a Německa.

Fanshop

Národní tým devatenáctiletých má jednak za úkol dopřát mezinárodní zkušenosti a duely hráčům, kteří opustili minulou osmnáctku. Jednak a především je zálohou výběru dvacetiletých. V minulosti se pravidelně stávalo, že některý z hokejistů začal sezonu pod křídly devatenáctky, ovšem v prosinci pak s dvacítkou startoval na mistrovství světa juniorů.

Podobnou motivaci má i skupina reprezentantů, s nimiž trenérský štáb počítá pro úvodní kemp v Třinci a následně pak i na zmíněný turnaj v Žilině. Václavu Varaďovi bude asistovat Miloš Říha mladší, jenž coby hlavní kouč Litoměřic bude dohlížet na správné využití a rozvoj vybraných juniorů v rámci spolupráce Stadionu s ČSLH. Dalším asistentem je Aleš Krátoška, s brankáři bude podobně jako v minulých letech pracovat Radek Jirátko.

V prvním kádru devatenáctky najdeme řadu hráčů, kteří loni úspěšně startovali s osmnáctkou na Memoriálu Ivana Hlinky a letos v dubnu se pak zúčastnili mistrovství světa. Hvězdou týmu bude jihlavský brankář Jakub Škarek, v extralize dospělých sehrál hodně zápasů Filip Král. Letošní draft NHL byl úspěšný pro exchomutovského Daniela Bukače, povedenou sezonu v americkém Muskegonu nechal za zády Jihočech Jáchym Kondelík, který v týmu válel s možnou příští jedničkou draftu NHL Andrejem Svěčnikovem.

Z CHL se přesunuli do Mladé Boleslavi šikovní útočníci Pavel Kousal a Ondřej Najman, za Atlantikem by měl dál pokračovat Matyáš Svoboda. V loňské osmnáctce si úspěšně vedli Jan Kern, Jan Hladoník, Jaroslav Dvořák, Radim Šalda, Ondřej Buchtela nebo Kryštof Hrabík. Výběr je poměrně pestrý a zajímavý, kádr zatím o něco širší. Na 22 hokejistů bude soupiska zúžena po přípravném kempu, který na třineckém ledě odstartuje v pondělí 24. července.

Koncem měsíce čeká devatenáctku turnaj Summer Hockey Challenge, což je pravidelná letní akce, o jejíž pořádání se dělí jednotliví účastníci. Před dvěma lety v Chomutově viděli fanoušci hráče, jako jsou Šimon Stránský, Denis Malgin, Adam Húska, Jonas Siegenthaler, v létě 2011 se ve Strakonicích představili třeba Lukáš Sedlák, Martin Frk, Martin Gernát, Tanner Richard, Konrad Albeltshauser a další hokejisté, kteří se později prosadili do NHL nebo do národních mužstev dospělých.

Nominace reprezentační devatenáctky na kemp v Třinci a turnaj Summer Hockey Challenge 2017:

Brankáři:
Jakub Škarek (Jihlava), Milan Klouček (Pardubice).

Obránci:
Filip Král (Kometa Brno), Radim Šalda, Michael Gaspar (oba Mountfield HK), Ondřej Buchtela (Chomutov), Daniel Bukač (Brandon, WHL), Matyáš Zelingr (Kladno), Radek Jeřábek (Sparta Praha), Michal Steinocher (Flint, OHL).

Útočníci:
Jaroslav Dvořák (Mountfield HK), Matyáš Svoboda (Peterborough, OHL), Jáchym Kondelík (Muskegon, USHL), Pavel Kousal, Ondřej Najman (oba Jihlava), Matěj Chalupa, Jakub Pour (oba Plzeň), Jan Hladoník (Třinec), Kryštof Hrabík (Liberec), Jan Bečvář (Litvínov), Tomáš Havránek (Kometa Brno), Jan Kern, Vojtěch Komárek (oba Sparta Praha).

Náhradníci:
Jiří Patera (Č. Budějovice), Tomáš Vomáčka (Univ. Connecticut, NCAA), Ludvík Rutar (Olomouc), Ondřej Trejbal (Pardubice), Jan Bednář (Liberec), Dalimil Mikyska, Marek Škvrně, Matěj Novák (všichni Kometa Brno), Martin Havelka, Josef Myšák (oba Litvínov), Lukáš Mareš (Jihlava), Radim Toman (Vítkovice), Jan Václavek (Zlín), Tomáš Pšenička (Sparta Praha), Milan Davídek (K. Vary), Jan Kalus (Třinec), Tomáš Vochozka (Cedar Rapids, USHL).

Realizační tým:

Manažer týmu: Jan Fišera.
Hlavní trenér: Václav Varaďa.
Asistenti: Miloš Říha ml. a Aleš Krátoška.
Trenér brankářů a video trenér: Radek Jirátko.
Lékař: MUDr. Marek Kašpar.
Kustod: Jan Vejvoda.

Zápasy českého výběru na Summer Hockey Challenge 2017:

Pátek 28. července:
14:30 Švýcarsko – Česko

Sobota 29. července:
18:00 Slovensko – Česko

Neděle 30. července:
12:00 Česko – Německo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz