Pro trenéry to moc atraktivní nebylo, říká Holaň o vítězství 7:5

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

23. září 2017, 13:25

Marek Votke

Do třetice to doma konečně vyšlo. Dynamo v šestém kole Tipsport extraligy přivítalo před vlastním publikem nováčka z Vysočiny a v hodně divokém zápase dokázalo doma uhrát poprvé v novém ročníku tři body. Skvadra kolem Tomáše Rolinka o svém vítězství rozhodla třemi góly ve třetí třetině a přestřelku ovládla v poměru 7:5. „Pro diváky to byl velmi atraktivní zápas, pro trenéry už tolik ne. Hlavní jsou ale tři body,“ ulevil si Miloš Holaň.

Fanshop

Domácí Dynamo nastoupilo do pátečního zápasu s jasným cílem zvítězit. Po minutě a sedmi vteřinách hry jej ovšem zchladil přesný zásah Lukáše Žalčíka, který dorval za Kacetla střelu Jana Zdráhala a otevřel tak skóre tohoto divokého střetnutí.

Pardubice se ovšem nenechaly zastrašit a hned za minutu a půl našel David Tomášek bekhendem Sachu Treilleho, jenž si vybruslil před Škarka, srovnal na 1:1 a odstartoval tím hodně povedenou desetiminutovku domácích! V následujících chvílích se totiž prosadili Petr Sýkora, novic v sestavě Tomáš Mojžíš za asistence dalšího premianta Jiřího Hunkese a Slovák Ján Sýkora. Na kostce rázem svítil ve třinácté minutě stav 4:1 a na domácí střídačce bylo veselo.

V patnácté minutě potom na 2:4 z jihlavského pohledu snížil Radek Hubáček a určil stav po první třetině. Ve druhé části Jihlava hrála daleko zodpovědněji a jediným gólem v prostřední třetině z hole Filipa Semana, který se prosadil bekhendem zády ke Kacetlovi, snížila na rozdíl jediné branky.

Ve druhé minutě poslední třetiny se hostům z Vysočiny dokonce podařilo vyrovnat, když se prosadil Richard Diviš a začínalo se od začátku! „Trochu nás nalomil ten gól na 4:2. Chvíli předtím jsme měli tutovku, kdy to mělo být o čtyři góly a místo toho Jihlava dokázala snížit. Chyběl nám pohyb, protože nám trochu docházely síly a zákonitě musel přijít trest. Jsem ale rád, že to kluci nevzdali a nesložili se,“ chválil svou družinu Holaň.

Právě to může být pro Dynamo v letošní sezoně velmi důležité. Ještě nedávno stačilo, aby Východočeši ztratili těžce nabyté vedení a rozsypali se. „Moc si vážím toho, že jsme to zvládli. Asi je to tím, že se výrazně obměnil kádr a hráči mají čisté hlavy, netíží je minulá sezona,“ přemýšlí lodivod pardubické střídačky.

„Vážím si toho, že jsme to zvládli. Asi je to tím, že se výrazně obměnil kádr a hráči mají čisté hlavy, netíží je minulá sezona.“

Po vyrovnání se naopak Pardubice nakoply k další skvělé pasáži hry a během zhruba šesti minut dokázaly díky dvěma zásahům Davida Tomáška a přesné trefě Martina Kauta znovu odskočit do tříbrankového vedení. Po gólu na 6:4 si dokonce Miloš Holaň vyžádal oddechový čas. „Nedělám to často, ale chtěl jsem mužstvo uklidnit, abychom nezačali zase bláznit a výsledek si v klidu pohlídali.“

Jihlava už stačila pouze šedesát jedna vteřin před koncem snížit na konečných 7:5, když chybné Wishartovy rozehrávky využil Jiří Rys a ostrou ranou z bezprostřední blízkosti prostřelil Kacetla. Tři body tak poprvé v letošní sezoně zůstaly v Pardubicích. „Pro diváky to byl určitě velmi atraktivní zápas, pro trenéry ovšem už tolik ne. Hlavní jsou ale tři body, pro tento zápas máme splněno,“ ulevil si Miloš Holaň.

Sestřih zápasu HC Dynamo Pardubice – HC Dukla Jihlava

Spokojený kouč ale přece jen tuší, že jeho tým má ještě hodně nedostatků a před sebou spoustu tvrdé práce. Trápí jej například absence prvního centra, o kterou si možná řekl tříbodový David Tomášek. „Na této pozici nás pořád tlačí bota, na trhu toho moc není. Možná bych se ale vůbec nebál hodit to Davidovi na hrb. Je to mladý dravý kluk v hledáčku reprezentace, už má nějaké zkušenosti a mohl by si klidně vzít za mužstvo zodpovědnost. Nemůžeme pořád spoléhat na starší hráče,“ uvědomuje si hlavní trenér Východočechů.

David Tomášek bude mít možnost zvednout hozenou rukavici už v neděli, kdy bude Dynamo v sedmém kole usilovat o další body na ledě rozjeté Plzně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz