Přišel, viděl, zvítězil. Fanoušci? Nádhera, žasl Barinka po debutu

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

25. září 2017, 12:01

Daniel Kinc

Obrana Komety v úvodu sezony nešlape zcela podle představ, a tak přivedla pod Špilberk další posilu – Michala Barinku. Obránce s nálepkou borce, který se nebojí přitvrdit muziku, vyztužil defenzivu Brna hned v prvním duelu proti Jihlavě. V obranném páru s Ondřejem Němcem odehrál výborné utkání, v závěru se navíc zastal v potyčce brankáře Čiliaka. A co říkal na vítěznou děkovačku? „Snažil jsem se to od kluků odkoukat a doufám, že ji zažiju ještě mnohokrát,“ culí se po první výhře v modrobílém.

Fanshop

Michal Barinka zažil prázdniny, které si žádný hokejista nepřeje. Jeho pozice ve Spartě byla velmi nejistá a nakonec se rázný bek rozhodl pro změnu. „Léto bylo zajímavé. Dozvěděl jsem se až někdy v červenci, že hrát nebudu a to je doba, kdy už jsou všechny kvalitní mančafty plné. Nechtěl jsem udělat nějakou unáhlenou chybu a jsem rád, že to dopadlo právě takhle. Jsem v Kometě a doufám, že budeme hrát nahoře. Sám hráč však věřil, že se někdo ozve. „Kdybych nevěřil, tak už to nehraju. Věřil jsem v to, že nějaký tým přijde a že budu hrát. Je to hodně náročné na psychiku. Trénujete, kde se dá. S juniory, s mládežníky a vlastně se vším, co přijde. Musíte se kousnout v hlavě a ta když to vezme, tak to jde,“ povídá o svém létě a trénování ve Spartě.

Kapitán Čermák po návratu do sestavy: Těžký zápas

Samotný přesun do Brna se urodil velmi rychle, ale účastník ZOH 2014 vyloučil, že by celou situaci konzultoval s Aloisem Hadamczikem. „Celý přestup se udál přes agenta, takže jsem mu psal až později, že jdu do Brna. Psal mi na něj samou chválu, i když zde skončil tehdy předčasně. Pochvaloval si jak fanoušky, tak zázemí a klub. Moc dlouho jsem neuvažoval a šel do toho. Do akce navíc naskočil po dlouhých šesti měsících. „Nebyl to po půl roce první ostrý zápas, byl to pro mě vůbec první zápas, protože nehrál před sezónou ani žádný přátelák. Doufám, že to bude jen a jen lepší. Nejdůležitější bude herní praxe,“ přeje si zkušený bek.

S Ondrou Němce si vyhovíme. Já dozadu, on dopředu

Svou premiéru v jihomoravské metropoli však zvládl na výbornou a přispěl Kometě k první tříbodové domácí výhře sezoně. „Bylo to těžké, když jsem hrál zápas po nějakých šesti měsících. Nic moc lehkého, ale strašně jsem rád za tři body a že to takhle dopadlo. Přinesl sám Kometě štěstí, když modrobílí poprvé doma získali všechny tři body? „Ani jsem nad tím před zápasem nepřemýšlel. My to takhle doma musíme zvládat dál a i ty koncovky, aby body zůstávaly v Brně,“ dodává.

Trenéři Komety jej navíc hned k prvnímu zápasu postavili do obranného páru vedle Ondřeje Němce. „Byl to jeden z aspektů, který mi strašně pomohl. Ondra je zkušený obránce, který ví, co a kde hraje, a já se podle toho vzadu můžu zařídit,“ pochvaluje si. „Řekli jsme si nejen s Ondrou, ale i s trenéry systém, co soupeř hraje, a s Ondrou jsme ty maličkosti, jako kdy, kde a kdo má stát, jen doladili. „Jsem naprosto spokojen. Jemu to vyhovuje dopředu, mně naopak dozadu. Máme to tak rozdělené,“ říká o vzájemné spolupráci a domluvě.

„Je nádhera, co tady diváci předvádějí. Snažil jsem se to od kluků odkoukat a doufám, že děkovačku zažiju ještě mnohokrát.“

A jak viděl samotné utkání? „Věděli jsme, že Jihlava bude houževnatý soupeř a že udělá maximum pro to, aby odvezla nějaké body. My jsme jim to naštěstí nedovolili,“ byl rád Barinka. Výhra se však nerodila snadno, neboť Jihlava třígólový náskok Brna stáhla na pouhou jednu branku. „Zbytečně jsme polevili, ztráceli jsme puky u modrých čar a zbytečně jsme se zasekávali v našem pásmu. Nemůže se to stávat. Musíme si lépe najet, dávat si lepší přihrávky a hrát chytrý hokej. Když už vedeme 3:0, tak si to musíme pohlídat,“ nabádá do příštích zápasů.

Potyčka před brankou? Už jsem to chtěl jenom hasit

V samém závěru se trojnásobný účastník MS pustil i do šarvátky před brankou Marka Čiliaka. „Já jsem viděl, že mám za zády hráče a že tam někdo sestřelil našeho brankáře. Už jsem to chtěl jen hasit, protože ani pořádně nevím, jestli to bylo v brankovišti, nebo mimo něj. Chtěli jsme jej hlavně chránit,“ popisuje situaci. Závěrečnou děkovačku si užíval, i když se v ní napoprvé cítil trochu jako ryba na suchu. „Je nádhera, co tady diváci předvádějí. Snažil jsem se to od kluků odkoukat a doufám, že děkovačku zažiju ještě mnohokrát,“ rozplýval se nad brněnským publikem.

Už v úterý pokračuje pro Kometu extraligový kolotoč. V rámci dohrávky ji čeká pražská Sparta a celé utkání bude mít pochopitelně pikantní náboj právě pro Barinku. „Těším se moc. Bude to zajímavé, protože ještě nedávno jsem byl s kluky ze Sparty v kabině, takže to bude mírné zpestření. Snad to dobře dopadne,“ uzavírá.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz